Hlavní obsah
Zemřel John Prine. Foto: Profimedia.cz

Dvakrát překonal rakovinu, teď podlehl oceňovaný hudebník koronaviru

Ve věku 73 let zemřel v souvislosti s nákazou novým koronavirem americký country zpěvák a textař John Prine. Informovala o tom hudebníkova rodina. Čtyřnásobný držitel hudební ceny Grammy zemřel v úterý v americkém Nashvillu.

Zemřel John Prine. Foto: Profimedia.cz
Dvakrát překonal rakovinu, teď podlehl oceňovaný hudebník koronaviru

Hudebníkovo úmrtí bylo oznámeno jen několik dní poté, co jeho manželka Fiona, jež byla rovněž manželovou manažerkou, oznámila na sociálních sítích, že je zpěvák po převozu do nemocnice ve stabilizovaném stavu.

„Musím uvést na pravou míru, co to znamená, že je John ‚stabilizovaný‘. Neznamená to, že by se jeho stav zlepšoval. Na onemocnění covid-19 neexistuje léčba. Potřebuje naši lásku a modlitby, stejně jako další nemocní v kritickém stavu,” napsala Fiona Whelan Prineová.

Prine v minulosti dvakrát překonal rakovinu. Naposledy mu lékaři v roce 2013 museli odstranit část plíce.

John Prine se zpěvačkou Bonnie Raittovou v roce 2019

Foto: Profimedia.cz

Smrt zpěváka a textaře zasáhla také známé osobnosti napříč hudebním světem. Zpěvák Bruce Springsteen vyjádřil rodině hlubokou soustrast a lítost nad ztrátou přítele, se kterým byli v sedmdesátých letech minulého století označováni za „nové Dylany”.

Mezi těmi, kdo projevili soustrast, se kromě zpěváků objevil i spisovatel Stephen King, režisér Michael Moore nebo herci Marc Maron či Olivia Wildeová. „Jsem zdrcená ztrátou přítele Johna. Srdcem jsem u Fiony (Prineovy ženy) a celé rodiny. My všichni, jimž jeho odchod zlomil srdce, budeme dál zpívat jeho písně, aby ho bylo slyšet,” tweetovala zpěvačka Bonnie Raittová, která v 70. letech natočila Prineovu píseň Angel from Montgomery.

Britský textař Bernie Taupin ve svém vzkazu připomněl světoznámého amerického básníka a prozaika, když Prinea označil za Williama Faulknera mezi písničkáři.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků