Hlavní obsah
Prázdné náměstí sv. Petra ve Vatikánu Foto: Andrew Medichini, ČTK/AP

Koronavirem se nakazil kněz, který žije v sídle papeže

Koronavirem SARS-CoV-2 se nakazil italský duchovní, který žije ve stejné vatikánské rezidenci jako papež František. S odvoláním na své zdroje z okolí hlavy římskokatolické církve o tom informoval italský list Il Messaggero. Podle agentury AFP je padesátník, který pracuje pro státní sekretariát, nyní v nemocnici.

Prázdné náměstí sv. Petra ve Vatikánu Foto: Andrew Medichini, ČTK/AP
Koronavirem se nakazil kněz, který žije v sídle papeže

Ve Vatikánu se koronavirem nakazili čtyři lidé. Na nemoc Covid-19, kterou virus způsobuje, v papežském státě nikdo nezemřel.

Podle listu Il Messaggero se nákaza nově prokázala u kněze, který dlouhodobě žije v Domě svaté Marty, v němž bydlí od roku 2013 i papež František. Podle listu La Stampa ale pontifik dbá na preventivní opatření a nějakou dobu už například nejí s ostatními ve společné jídelně.

Modlitby a audience 83leté hlavy katolické církve lze kvůli pandemii do odvolání sledovat jen na vatikánské streamingové službě. Bez věřících se letos budou konat také všechny liturgické obřady velikonočního týdne.

Itálie, která papežský stát obklopuje, je nejpostiženější zemí v Evropě. Koronavirem se tu nakazilo už více než 74 tisíc lidí a 7500 jich nemoci Covid-19 podlehlo. Většina zaměstnanců Vatikánu žije podle agentury AFP v italském hlavním městě Římě a za prací denně dojíždí. Nyní jich ale většina pracuje z domova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků