Hlavní obsah
 

Austrálie umožnila vstup Novozélanďance, aby mohla navštívit svou umírající sestru

Novozélanďanka Christine Archerová čtyřikrát marně žádala australské úřady o udělení výjimky pro vstup do Austrálie, aby mohla navštívit svou umírající sestru. Pak se se svým příběhem obrátila na média a na pátý pokus jí úřady vstup do země povolily, uvedla agentura AP.

 
Austrálie umožnila vstup Novozélanďance, aby mohla navštívit svou umírající sestru

Mladší sestře Archerové Gail Bakerové lékaři v březnu diagnostikovali neléčitelnou rakovinu vaječníků. Krátce poté, co Nový Zéland i Austrálie zakázaly mezinárodní lety.

Archerová po příletu do Sydney strávila v karanténě místo dvou týdnů jen jeden. Poté měla negativní test na koronavirus a její přátelé ji tak ve středu mohli odvézt o 490 kilometrů dál do města Bowraville v Novém Jižním Walesu, kde její sestra bydlí.

„Slovy ani nemůžu vyjádřit, jak se cítím. Jsem šťastná, že jsem se konečně dostala k sestře,“ řekla Archerová po dojemném přivítání se sestrou pro televizi ABC.

Archerové k výjimce pomohl fakt, že australské ministerstvo vnitra podobnou výjimku udělilo také novozélandskému ragbyovému týmu z Aucklandu, který se potřeboval přesunout do Austrálie, kde se příští týden opět začne hrát nejvyšší soutěž.

Austrálie i Nový Zéland boj s koronavirem zvládají. Na Novém Zélandu je potvrzených 1503 případů a 21 úmrtí, v Austrálii pak 7081 případů a 100 úmrtí. Populace Austrálie je však pětkrát větší než u Nového Zélandu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků