Hlavní obsah
 

Koronavirus přiměl bolivijské podnikatele prodávat mobilní krematoria

Nárůst nakažených i zemřelých na covid-19 inspiroval skupinu bolivijských podnikatelů, kteří si byli vědomi tíživé situace některých rodin. Ty totiž kvůli vytíženosti pohřebních služeb nemají jak pohřbívat nebožtíky. Podnikatelé tedy přišli s bizarním nápadem postavit mobilní pec na spalování mrtvol.

 
Koronavirus přiměl bolivijské podnikatele prodávat mobilní krematoria

S nápadem na mobilní krematorium přišli podnikatelé už v březnu, kdy sledovali dramatické záběry z Číny a později z Itálie, kde byla těla skladována v mrazicích vozech nebo ležela na ulici.

Koncem července se podobná situace objevila i v chudé Bolívii. Podle tamního ministerstva zdravotnictví tehdy v souvislosti s koronavirem zemřelo kolem 80 lidí denně. Narostl i počet zemřelých obecně.

V chudé zemi krematorii disponují jenom ta největší města, i tam jsou ale nesmírně vytížená. V Cochabambě ve střední Bolívii nebožtíci průměrně stráví v rodině šest dní i více, a když do té doby nepřijede pohřební služba, vynesou často rakev s mrtvolou na ulici, kde ji nechají.

Jak podotkl Carlos Ayo, jeden ze skupiny podnikatelů, kteří s nápadem přišli, hlavní ideou nebylo stvořit něco originálního, ale pomoci své zemi. „Mrtvoly se objevují každý den na ulicích, protože rodiny nemají zdroje, nebo nemohou najít místo, kam svého příbuzného pohřbít,“ uvedl Ayo.

V souvislosti s koronavirovou pandemií už vláda povolila pohřbívání do masových hrobů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků