Hlavní obsah
 

Z Česka vyrazil první vlak do Chorvatska

V úterý odpoledne z pražského hlavního nádraží vyrazil první vlak do Chorvatska. Pravidelný spoj Praha - Rijeka dopravce Regiojet bude stavět v Pardubicích, Brně, Břeclavi, slovenské Bratislavě a slovinské Lublani. Cesta z Prahy do Rijeky má podle jízdního řádu trvat 15 a půl hodiny. Konkurenční Leo Express v úterý oznámil, že od 10. července bude do Chorvatska jezdit autobusy.

 
Z Česka vyrazil první vlak do Chorvatska

Podle původního plánu měly vlaky jezdit oběma směry třikrát týdně s příjezdem do Chorvatska ve středu, v sobotu a v pondělí. O jízdenky však byl enormní nájem, proto dopravce přidal další čtyři spoje týdně v obou směrech.

Z Rijeky potom dopravce vypraví speciální navazující autobusy, které by měly cestující rozvážet přímo do cílových míst jejich dovolených na chorvatském pobřeží.

Vlak do Chorvatska

Foto: Novinky

Za jednosměrnou jízdenku si společnost účtuje 590 korun, za místo v lehátkovém voze pak 790 korun.

Odjezdu prvního vlaku byl přítomen majitel společnosti Radim Jančura, chorvatská velvyslankyně Ljiljana Pancirovová a velvyslankyně Slovinska Tanja Strnišová.

„Obě země, Česko i Slovinsko, jsou z hlediska situace s nákazou koronavirem stabilní a my doufáme, že turismus u nás i letos zaznamená dobrá čísla. Česká republika je pro nás v tomto směru důležitou zemí,” řekla Novinkám slovinská ambasadorka. Potvrdila, že v mezinárodním vlaku nebude ani na území Slovinska vyžadováno dodržování dvoumetrových rozestupů.

Na trase mezi Českem a Chorvatskem je rušno

Leo Express vypraví od 10. července do 12. září autobusovou linku do Chorvatska. Autobus bude jezdit z Prahy každý pátek v 16:00, zpáteční spoj potom pojede z Chorvatska každou sobotu. Cena lístků, které jsou již v prodeji, začíná na 990 korunách.

Vlak do Chorvatska

Foto: Novinky

V Chorvatsku autobus zastaví v Zadaru, Biogradu na Moru, Vodici, Šibeniku, Splitu, Omiši, Bašku Vodu a na Makarské. Na konečnou na Makarské pojede 13 hodin.

Již od 18. srpna do Chorvatska jezdí linkové autobusy. Dopravce nabízí dva spoje denně. Ranní autobus jezdí z pražského nádraží a staví ve Vídni, v Lublani a v Chorvatsku potom v Opatiji a Rijece.

Vlak do Chorvatska

Foto: Novinky

Dále je tu noční spoj, který na cestě z Berlína ve 21:20 staví v Praze. Pokračuje se zastávkami ve Vídnie, Mariboru, Záhřebu a Rijece. Cena jízdenky začíná na 879 korunách.

„Cestu z Prahy do Rijeky zvládnou autobusy za 12 hodin,“ dodala mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků