Hlavní obsah

Češi se valí na Chorvatsko, začali ve velkém vykupovat vlaky

12. 6. 2020, 15:30
Novinky, bož

Český dopravce RegioJet ve čtvrtek zahájil předprodej jízdenek do Chorvatska. Jen ve čtvrtek se prodalo více než 4000 jízdenek. V průběhu pátku počet vzrostl na 9000. Novinkám to sdělil mluvčí dopravce Aleš Ondrůj. Přímé vlakové spojení mezi Českem a chorvatskou Rijekou začne fungovat 30. června.

Foto: Petr Veselý, Právo

Chorvatsko (ilustrační foto)

Článek

„Zájem je obrovský,” sdělil Novinkám mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. „Jenom během včerejšího večera, kdy jsme v cca 18 hodin zahájili prodej jízdenek, tak se prodalo více než 4000 jízdenek. Je to největší nápor na prodej jízdenek, který jsme zatím historicky zažili,” dodal.

V pátek celkový počet prodaných jízdenek vzrostl na 9000. „Dáváme do prodeje postupně kapacitu dalších vozů tak, abychom uspokojili obrovskou poptávku,” uvedl Ondrůj. Cena jízdenky na sedačce začíná na 590 korunách, v lůžkovém kupé na 790 korunách.

Základní informace pro cestu a pobyt v Chorvatsku

Koronavirus

Na dotaz Novinek mluvčí doplnil, že případné posílení spojů ze současných tří týdně bude společnost posuzovat příští týden.

První vlak vyrazí 30. června z Prahy. Vlaky budou jezdit oběma směry třikrát týdně s příjezdem do Chorvatska ve středu, v sobotu a v pondělí. V Česku bude stavět ještě v Pardubicích, Brně a Břeclavi. V průběhu pátku přidá dopravce zastávku ve slovinské Lublani. Cesta z Prahy do Rijeky má podle jízdního řádu trvat 15 a půl hodiny.

Z Česka budou jezdit přímé vlaky do Chorvatska

Ekonomika

Z Rijeky, která leží u pobřeží na Severu země, potom dopravce plánuje zavést speciální navazující autobusy, které by měly cestující rozvážet přímo do cílových míst jejich dovolených na chorvatském pobřeží.

Reklama

Související články

Výběr článků