Hlavní obsah
 

Sobotka navrhne, aby se ve čtvrtek rozezněly sirény na památku osmi obětí

Památku obětí masového vraha Zdeňka Kováře uctil v Uherském Brodě premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). U pietního místa položil dvacet rudých růží a zapálil svíčku. Novinářům sdělil, že tragédií se bude ve středu zabývat vláda. Společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) navrhne, aby se ve čtvrteční poledne rozezněly po celé České republice sirény.

 
Sobotka navrhne, aby se ve čtvrtek rozezněly sirény na památku osmi obětí

Bezpečnostní rada státu by podle něj měla projednat otázku rozmístění útvarů rychlého nasazení. Ve Zlínském kraji totiž podobná jednotka neexistuje. Nejbližší jsou v Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.

V Uherském Brodě zasahovala jednotka z Brna, a to až po necelých dvou hodinách od první střelby „brodského kata“.

Premiér Bohuslav Sobotka přijel v pondělí ráno do Uherského Brodu uctít památku obětí masového vraha Zdeňka Kováře.

Foto: Aleš Fuksa, Právo

„To, co je nyní primární, je fakt, že pokud dochází k takovým závažným trestným činům, při kterých musí zasahovat tato policejní jednotka, je důležité, aby tyto útvary byly po České republice rozmístěny rovnoměrně. Tedy aby měly srovnatelnou dojezdovou vzdálenost a abychom dokázali zajistit jejich rychlou reakci a krátkou dojezdovou dobu,“ uvedl premiér.

Bohuslav Sobotka sdělil, že ministerstvo vnitra k úternímu zásahu provede audit podmínek, za kterých je povolováno držení střelných zbraní. „Tak, abychom se podívali na to, jestli tam nejsou nějaké mezery či nedostatky.”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků