Hlavní obsah
Strážník před restaurací Foto: Aleš Fuksa, Právo

Šikanují mě, vyřídím si to po svém, volal střelec do TV Prima

Šílený střelec, který postřílel několik lidí v restauraci v Uherském Brodu, volal na krimilinku televize Prima, aby je upozornil na svůj čin. Uvedl, že mu lidé ubližují, a úřady to neřeší. Než z něj reportér televize dostal místo, kde k tragédii má dojít, zavěsil. Podle slov ministra vnitra Milana Chovance pro Českou televizi volal útočník do Primy až po útoku. Přesný sled událostí se vyšetřuje.

Strážník před restaurací Foto: Aleš Fuksa, Právo
Šikanují mě, vyřídím si to po svém, volal střelec do TV Prima

Muž volal do televize v 12.56. „Zavolal na naši krimilinku s tím, abychom poslali štáb do Uherského Brodu. Uvedl, že mu spousta lidí ubližuje, že je šikanovaný, a úřady to neřeší. Z toho důvodu si vzal zbraň, má rukojmí a vyřídí si to po svém,“ řekl Novinkám reportér Primy Pavel Lebduška.

BEZ KOMENTÁŘE: Střelba v Uherském Brodě

Video: Pro Novinky Lukáš Jurčička, Novinky

Když se Lebduška zeptal, kde k útoku má dojít, muž odpověděl, že na náměstí, a dále že to specifikovat nebude. „Jakmile viděl, že protahuju hovor, protože už jsem vedle vytáčel linku 158, tak zavěsil. Podle hlasu bylo slyšet, že ten člověk byl úplně na dně,“ dodal reportér.

Podle ministra vnitra Milana Chovance zemřelo osm lidí, sám střelec, asi 60letý muž, podle informací Práva spáchal sebevraždu. Na místě jsou stále desítky záchranářů a policistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků