Hlavní obsah
 

Prymula popsal případný lockdown. Řeší se vzdálenost a počet osob

Případný lockdown by znamenal omezení pohybu osob v rámci veškerých mimopracovních aktivit. Na tiskové konferenci to v pátek uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula. K dalším opatřením podle něj vláda přistoupí nejdříve za týden.

 
Prymula popsal případný lockdown. Řeší se vzdálenost a počet osob

„Pokud by došlo k variantě lockdownu, tak by to znamenalo v podstatě omezení opuštění bydliště,” uvedl Prymula, že diskuse se nyní vede o vzdálenosti, na niž by bylo možné jít ven, a o tom, v jakém počtu osob.

„Ale nebylo by to tak, že by lidé nemohli chodit do práce, toto by umožněno bylo. Pokud by to byl lockdown, tak by to byl lockdown ve veškerých mimopracovních aktivitách,” popsal ministr.

Další případná opatření podle něj nebudou „určitě dřív než za týden”, kdy by se měly projevit dopady restrikcí, které byly přijaty před týdnem.

„Pokud by tady byl exponenciální nárůst po zbytek tohoto týdne a ještě téměř po celý příští týden, museli bychom uvažovat o tom, že ta opatření nejsou dostatečná,” dodal ministr s tím, že na pořadu dne by se ocitlo jejich zpřísnění, a tedy dost možná právě lockdown.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků