Hlavní obsah
 

Tisková konference po jednání vlády o opatřeních ke koronaviru

Ve Strakově akademii se v pondělí opět sešla vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli pandemii koronaviru. Ministři rozhodovali, zda by mohly být od čtvrtka otevřené některé obchody. Řešit měli i změny v podpoře pro OSVČ. Vláda zasedala od 14 hodin, tisková konference je naplánovaná na 17. hodinu. Novinky ji sledovaly živě.

 
Tisková konference po jednání vlády o opatřeních ke koronaviru

Premiér již dříve avizoval, že už od čtvrtka by mohly být otevřené obchody s dětskými potřebami, papírnictví nebo prodejny pracovních oděvů. Dále by se uvolnění mohlo týkat hobbymarketů a obchodů se stavebninami. Tam dosud mohou přímo nakupovat pouze podnikatelé a živnostníci.

Babiš chce zpřístupnit také některá veřejná sportoviště, kde by lidé nemuseli mít roušky. Pokud ho na pondělní schůzi vlády ministři podpoří, budou s tím muset souhlasit ještě hygienici.

Kabinet by měl také upravovat podmínky programu nazvaného Pětadvacítka. Ten je určen pro OSVČ, kteří kvůli koronaviru přišli o peníze. Původně počítal program s tím, že drobní podnikatelé dostanou od státu jednorázový příspěvek ve výši 25 tisíc korun. Podmínkou byl ale pokles příjmů oproti loňskému roku, a to ve výši 10 procent.

Po kritice řady živnostníků i opozičních politiků připravila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pozměňovací návrh, podle kterého budou mít na podporu nárok všichni OSVČ, a nebudou tak muset dokládat pokles příjmů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků