Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Do práce, do obchodu nebo do přírody. Kdo kam může?

Vláda přijala další tvrdá opatření. Od čtvrtka zakázala s několika výjimkami volný pohyb lidí na území České republiky a uzavřela také většinu provozů. Lidé tak budou moci chodit jen do práce, na nákup nebo do přírody. Můžete si jít také individuálně zacvičit. Sejít se ale na veřejnosti můžete pouze s jedním dalším člověkem, který není členem vaší domácnosti. Není však nijak omezena vzdálenost, na jakou můžete do práce, na nákup či do přírody jet. Teoreticky tak můžete na nákup či za lékařem cestovat na opačnou stranu republiky.

Ilustrační foto Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Do práce, do obchodu nebo do přírody. Kdo kam může?

Od čtvrtka totiž budou povoleny převážně pouze cesty do zaměstnaní, za rodinou na nákup či do nemocnice.

Nakoupit ale zároveň budete moci jen někde. Vláda totiž podobně jako na jaře rozhodla o uzavření některých obchodů. Otevřené budou pouze prodejny potravin, pohonných hmot, drogerie či novin, tabáku a časopisů či domácích potřeb. Zavřít nemusí ani autoservisy, čistírny, lékárny, pohřební služby či květinářství.

Zároveň ale není omezeno, kam na nákup můžete jet. Takže například lidé z obcí kolem Prahy si budou moci jet nakoupit do hlavního města, stejně jako mohou jet do hlavního města k lékaři.

Můžete jít také ještě na procházku nebo si jít ven zasportovat. Povolené jsou také cesty na chatu, hotely budou zavřené. Na chatu můžete jet buď s celou rodinou, nebo pouze s jednou osobou, která není ze stejné domácnosti.

Venku jenom ve dvou 

Pouze s jednou osobou, která není ze stejné domácnosti, se můžete scházet také na veřejných místech.

Zavřené zůstávají také restaurace, prodej bude nadále umožněn přes výdejní okénko. Platí také zákaz pití alkoholu na veřejnosti.

Na svatby a na pohřby bude moci pouze 10 lidí. Právo na shromažďování pak bude omezeno počtem 100 osob.

Úřady pak budou mít otevřeno pouze pět hodin, a to jen dva dny v týdnu. Zaměstnavatelům vláda doporučila, aby upřednostňovali u svých zaměstnanců práci z domova. Doma nadále zůstávají také školáci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků