Hlavní obsah

Nápaditě řešený obývací pokoj v sobě ukrývá tělocvičnu

Na zařízení tělocvičny jako samostatné místnosti v bytě nemá každý dost prostoru. A tak se firma, která se nedostatkem místa v domácnostech zabývá, rozhodla nabídnout velmi nápadité řešení. Sportovní pomůcky ve chvílích odpočinku slouží jako běžné doplňky pokoje. A nevypadá to vůbec špatně!

Nápaditě řešený obývací pokoj v sobě ukrývá tělocvičnu

Myslíte si, že stolní lampička, případně samostatně stojící lampa, konferenční stolek, případně váza, nemohou mít žádné jiné využití? Chyba! Společnost 24storage se svými designéry přišla se zajímavým a opět až trochu úsměvným nápadem.

Poté, co upoutala před časem pozornost svou „skříní na kočky”, přišla nyní s myšlenkou, že by jedna a táž místnost mohla klidně sloužit dvěma zcela odlišným účelům, a tím doma ušetřit spoustu místa.

Švédská firma se na řešení nedostatku prostoru v bytě prostřednictvím nápaditého designu nespecializuje náhodou. Jejím hlavním oborem je totiž pronájem skladovacích prostor. Být mezi nejlepšími hráči na domácím trhu jí ale nestačí, a proto se odvážně pouští i na pole interiérového designu a přichází s neotřelými nápady.

Švédští designéři objevili spoustu možností, jak využít obývací pokoj k cvičení.

Foto: 24storage

Nic není takové, jak se zdá.

Foto: 24storage

Jak je patrné z videa, tentokrát se její designéři rozhodli vymyslet způsob, jak i do malého bytu propašovat tělocvičnu. Vzali tedy obývací pokoj, protože ten bývá největší a obvykle i dobře větraný, a jeho běžné vybavení, kus po kusu, podrobili prohlídce s úmyslem přijít na to, jak by jej bylo možné využít ještě jiným, cvičebním způsobem. A uspěli!

Nenápadná stolní lampička tak slouží jako jednoruční činka, stojací lampa pak jako obouruční. V konferenčním stolku je ukryta lavice, koberec po otočení funguje jako cvičební podložka a ani plakáty s moderním uměním nejsou tak úplně tím, čím se zdají být. Z druhé strany nesou kresby správných cvičebních postupů a poloh.

Je otázkou, zda se tento nápad podaří realizovat a pronikne do běžné obchodní sítě, lidé s malými byty jej ale mohou ocenit i jako inspiraci.

Anketa
Líbí se vám myšlenka využívat jednu místnost pro více účelů?
Ano, je to asi i jediné řešení v malých bytech.
46.2 %
Ano, pokud nejsou zcela protichůdné.
3.6 %
Nevím, je mi to jedno.
2.1 %
Moc ne.
7 %
Ne. Pak místnost neslouží pořádně ani jednomu.
41.1 %
Celkem hlasovalo 329 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků