Hlavní obsah
Filmový herec Elijah Wood prodává svůj 130 let starý dům v americkém Austinu. Foto: Profimedia.cz

Filmový Frodo Pytlík prodává svůj dům, který je ozdobený jako dort

Americký herec Elijah Wood nabídl k prodeji svůj 130 let starý dům v texaském Austinu. Ten je postavený ve viktoriánském stylu, pro nějž je typická mj. i větší zdobnost. Díky tomu nemovitost může romantičtěji založenému divákovi připomínat dort.

Filmový herec Elijah Wood prodává svůj 130 let starý dům v americkém Austinu. Foto: Profimedia.cz
Filmový Frodo Pytlík prodává svůj dům, který je ozdobený jako dort

Herec známý především díky roli Froda Pytlíka ve filmové trilogii Pán prstenů koupil dům v roce 2012 a utratil za něj tehdy v přepočtu zhruba 25 milionů korun. Během osmi let v něm nechal provést spoustu úprav, které ovšem velmi dobře ladí s původním stylem z roku 1890, kdy byl postaven.

Jestliže v exteriéru zůstaly zachovány drobné řezbářské prvky, které osvěžují vzhled například zadní verandy anebo rámy oken, v interiéru z původní viktoriánské zdobnosti toho již příliš nezbylo. Zachováno zůstalo jen to, co bylo možné akceptovat do moderněji laděného rázu, tedy například vyřezávané dřevěné zábradlí, kliky u dveří apod.

Interiér má velmi výrazný a zároveň velice přehledný styl, jehož základem je zdůraznění všech štukových prvků na stropech, na stěnách a také kolem dveří a oken. Všechny jsou natřeny černou barvou, zatímco základní výmalba je v bílé. Tomu je přizpůsoben i vzhled úložných prostorů při stěnách v jídelně a také zařízení celé kuchyně, která je uspořádaná do písmene U.

Obě místnosti jsou sice oddělené, ale propojuje je velké okno, aby bylo možné jídlo podávat rovnou skrz něj.

Výrazné rámování je možné objevit ve všech místnostech interiéru kromě podkrovní ložnice.

Foto: Profimedia.cz

Dalšími místnostmi v přízemí jsou dva obývací pokoje, v prvním patře je to pak trojice ložnic. K nejlepší z nich patří i soukromá koupelna, jíž vládne solitérní vana trůnící na nožkách v podobě pařátů.

Viktoriánská stavba byla původně patrová, v roce 2009 ale prošlo její podkroví proměnou a je nyní obytné. Tuto novinku hlásá hrdě do světa zejména prosklený štít směřující do zahrady.

Právě podkroví je zařízeno jako zcela moderní prostor a slouží jako čtvrtá, hlavní ložnice domu. Zmiňované obří okno nabízí nádherný výhled na město.

Herec se rozhodl dům prodat, a jak uvádí web Los Angeles Times, požaduje za něj 1,85 milionu dolarů, tj. zhruba 42,5 milionu korun.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků