Hlavní obsah
Logo Tesla Foto: Rick Bowmer, ČTK/AP

Tesla představila prototyp plicního ventilátoru z vlastních autodílů

Inženýři amerického výrobce elektromobilů představili prototyp plicního ventilátoru. Jeho konstrukce se podle jednoho z vývojářů opírá z valné části o autodíly Tesly. Automobilka tak může po přeskladnění daných součástek ventilátory rychle začít vyrábět.

Logo Tesla Foto: Rick Bowmer, ČTK/AP
Tesla představila prototyp plicního ventilátoru z vlastních autodílů

Video se na kanále Tesly na platformě YouTube objevilo dva týdny poté, co šéf společnosti Elon Musk informoval, že plánuje znovu otevřít závod ve státě New York a vyrábět tam ventilátory. Vývojáři ve videu se nezmiňují, kdy by se ventilátory mohly začít vyrábět ve velkém. "Pořád na tom zbývá hodně práce," říká jeden z nich při prezentaci. "Ale snažíme se, seč to jde," dodává.

Vlády po celém světě apelují kvůli pandemii nemoci covid-19 na automobilový a letecký průmysl, aby se zapojily do výroby ventilátorů a dalšího lékařského vybavení. V České republice se pustila do 3D tisku respirátorů a masek i mladoboleslavská Škoda.

Americká automobilka Ford Motor na konci března informovala, že za sto dnů vyrobí ve spolupráci se zdravotní divizí společnosti General Electric 50 000 ventilátorů. Bude-li to nutné, mohou jich poté vyrábět 30 000 měsíčně, uvedl výrobce vozů Ford.

Spojené státy se přiblížily k hranici 340 000 nakažených koronavirem a podle agentury Reuters již přesáhly 10 000 obětí.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Tesla na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků