Hlavní obsah
Belgický princ Joachim Foto: Reuters

Belgický princ dostal od španělských úřadů pokutu za porušení karantény

Belgický princ Joachim dostal od španělských úřadů pokutu ve výši 10.400 eur (přes 276.000 korun) za porušení omezení pohybu, když na konci května navštívil Córdobu na jihu Španělska. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

Belgický princ Joachim Foto: Reuters
Belgický princ dostal od španělských úřadů pokutu za porušení karantény

Pokuta byla udělena "za to, že porušil omezení pohybu, což mimochodem přiznal", sdělil AFP funkcionář z córdobské prefektury.

Joachim připustil, že opatření proti koronaviru porušil při květnové cestě do Córdoby. Předtím o jeho chování informoval španělský server El Confidencial.

Podle serveru byla regionálnímu zdravotnímu úřadu nahlášena osoba cestující z Belgie, která se 26. května setkala s přáteli a blízkými v jedné místní rezidenci, dohromady s 27 lidmi. V Andalusii přitom bylo povoleno setkávání nanejvýš 15 osob. Princ, u něhož byla dva dny po španělském večírku zjištěna nákaza koronavirem, má na zaplacení pokuty 15 dní.

Španělsko patří s více než 27.000 oběťmi koronavirové infekce k nejhůře zasaženým evropským zemím. Epidemii se však podařilo zpomalit a země v květnu začala s rozvolňováním protiinfekčních opatření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků