Hlavní obsah

Belgický princ dostal od španělských úřadů pokutu za porušení karantény

10. 6. 2020, 23:00 – Madrid

Belgický princ Joachim dostal od španělských úřadů pokutu ve výši 10.400 eur (přes 276.000 korun) za porušení omezení pohybu, když na konci května navštívil Córdobu na jihu Španělska. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

Foto: Reuters

Belgický princ Joachim

Článek

Pokuta byla udělena "za to, že porušil omezení pohybu, což mimochodem přiznal", sdělil AFP funkcionář z córdobské prefektury.

Joachim připustil, že opatření proti koronaviru porušil při květnové cestě do Córdoby. Předtím o jeho chování informoval španělský server El Confidencial.

Belgie se chystá nasadit „koronavirové detektivy“

Koronavirus

Podle serveru byla regionálnímu zdravotnímu úřadu nahlášena osoba cestující z Belgie, která se 26. května setkala s přáteli a blízkými v jedné místní rezidenci, dohromady s 27 lidmi. V Andalusii přitom bylo povoleno setkávání nanejvýš 15 osob. Princ, u něhož byla dva dny po španělském večírku zjištěna nákaza koronavirem, má na zaplacení pokuty 15 dní.

Španělsko patří s více než 27.000 oběťmi koronavirové infekce k nejhůře zasaženým evropským zemím. Epidemii se však podařilo zpomalit a země v květnu začala s rozvolňováním protiinfekčních opatření.

Reklama

Související témata:

Výběr článků