Hlavní obsah
Zdravotníci v první linii se vystavují velkému riziku nákazy. Foto: Profimedia.cz

Zvedla se obrovská vlna solidarity se zdravotníky, pomoci můžete i vy

Lékaři, sestry a další zaměstnanci nemocnic stojí v první linii v boji s koronavirem, potýkají se s únavou a vyčerpáním. Při fyzicky i psychicky náročném výkonu často nemají čas si odpočinout, natož se v klidu najíst a najít chvíli, aby mohli nabrat síly. Mnozí lidé i firmy je jako své poděkování za to začali zásobovat nejen jídlem, ale i spoustou dalších věcí.

Zdravotníci v první linii se vystavují velkému riziku nákazy. Foto: Profimedia.cz
Zvedla se obrovská vlna solidarity se zdravotníky, pomoci můžete i vy

Strhla se tak obrovská vlna solidarity, ze které jsou překvapeni i samotní zdravotníci.

„Svou pomoc nabídlo opravdu velké množství firem. Dostali jsme nabídky na nejrůznější dary, dobroty, květiny, kávovary, látkové roušky pro zaměstnance na cestu domů až po personální posílení,” řekl ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík.

A protože pomoci je opravdu hodně, přišli zdravotníci z FN Motol s myšlenkou založit web www.pomocnemocnicim.cz, kde by firmy mohly nabízet svou pomoc, která by jejich personálu pomohla zajistit základní potraviny a věci osobní hygieny přímo na pracovišti. Postupně by se do projektu chtěly zapojit i další fakultní nemocnice.

Samotná FN Motol má nově k dispozici oddělení s 20 lůžky s plicní ventilací pro nemocné nakažené novým typem koronaviru v nejtěžším stavu. Chod bude zajišťovat až 240 zdravotníků, kteří se vystavují velkému riziku nákazy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků