Hlavní obsah
 

Tisková konference po jednání vlády o opatřeních proti koronaviru

Ve Strakově akademii v úterý odpoledne mimořádně zasedla vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Ministři probírají scénáře otevírání obchodů a služeb zavřených v rámci koronavirových opatření, stejně jako otázku znovuotevření škol. Brífink po jednání je naplánovaný na 16. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

 
Tisková konference po jednání vlády o opatřeních proti koronaviru

Vláda na jednání rozhodla o nasazení až 360 vojáků na zajištění provozu domovů sociálních služeb. Ti budou pomáhat zvládat situaci kolem epidemie koronaviru.

Očekává se především představení plánu na postupné otevírání dalších provozoven a rozvolňování nařízení. „Vláda to v úterý rozhodne a přednese scénáře uvolňování,“ uvedl před jednáním ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a nastínil, že by se to mělo odehrát ve třech vlnách.

Zmínil, že většina obchodů by mohla být otevřena již v prvních týdnech v květnu – to vše ale za dodržování striktních hygienických a bezpečnostních pravidel.

Kabinet by měl také rozhodnout, zda a kdy se vrátí žáci a studenti v letošním školním roce do lavic. Ministr školství Robert Plaga (ANO) dříve avizoval, že by se měly děti vrátit do škol v polovině května, nicméně rozhodnutí není na něm, ale na ministerstvu zdravotnictví a epidemiolozích.

Ti úplné obnovení školní docházky před koncem školního roku nedoporučují. To o víkendu uvedla hlavní hygienička Jarmila Rážová i epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

Vláda se naposledy sešla před Velikonocemi. Tehdy ministři například rozhodli o otevření hobbymarketů nebo venkovních sportovišť. Zmírnili ale také podmínky pro nošení roušek. Nově je nemusí nosit řidiči autobusů a tramvají nebo autisté.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků