Hlavní obsah
Nové eurobankovky Foto: Heinz-Peter Bader, Reuters

Slovensko pomůže podnikatelům s placením nájmů

Slovenská vláda pomůže podnikatelům, kteří v čase pandemie museli zavřít provozy, ale za toto období musí platit nájem za prostory. „V případě, že pronajímatel za toto období zlevní z nájmu 50 procent, druhou část bude tvořit příspěvek státu,“ informoval ve středu slovenský premiér Igor Matovič.

Nové eurobankovky Foto: Heinz-Peter Bader, Reuters
Slovensko pomůže podnikatelům s placením nájmů

Pokud pronajímatel zlevní 40 procent z nájmu, stát dá rovněž 40 procent a nájemce zaplatí 20 zbývajících procent. „Splátky si může nájemce rozložit na 48 měsíců. Pronajímatel za toto období nemůže zvyšovat nájem ani dát nájemci výpověď,“ dodal předseda vlády.

Pokud pronajímatel neuplatní žádnou slevu, nájemce bude muset splatit celou částku ve splátkách rozložených na 48 měsíců a pronajímatel mu nemůže dát výpověď. „Základní pravidlo zní: o kolik zlevní pronajímatel, tolik přispěje stát. Zbytek platí nájemce a splácení této částky se rozloží na 4 roky,“ upřesnil ministr hospodářství Richard Sulík.

Slovenské cestovní kanceláře se do 31. srpna 2021 musí dohodnout s klientem na změně zájezdu, který byl zaplacený, ale neuskutečnil se kvůli koronakrizi. Pokud k dohodě nedojde, cestovní kancelář musí do 14. září 2021 vrátit klientům peníze.

„Inspirovali jsem se Českou republikou a toto řešení už přijalo dvanáct zemí,“ řekl Sulík. Peníze za zájezd mohou být vráceny okamžitě lidem ve věku nad 70 let, těhotným ženám a lidem, kteří v důsledku koronakrize ztratili zaměstnání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků