Hlavní obsah
Slovenský premiér Igor Matovič. Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Slovensko od pondělí otevírá divadla, kina a kostely na polovinu kapacity

Od pondělí 16. listopadu se na Slovensku otevřou divadla, kina a kostely do maximální kapacity 50 procent. Na návrh premiéra Igora Matoviče schválila v pátek pandemická komise rovněž otevření posiloven a plováren do kapacity maximálně šest lidí a při dodržování pravidla 15 metrů čtverečních na osobu.

Slovenský premiér Igor Matovič. Foto: Radovan Stoklasa, Reuters
Slovensko od pondělí otevírá divadla, kina a kostely na polovinu kapacity

Matovič zmíněný návrh předložil ve čtvrtek na konziliu epidemiologů, které s ním souhlasilo a posunulo na páteční zasedání pandemické komise. Na základě tohoto rozhodnutí se od příštího týdne rozběhnou také nižší fotbalové a hokejové soutěže. Na stadiony však zatím diváci nesmí.

Předseda slovenské vlády původně navrhoval tzv. komunitní testování. Restauracím, kinům, divadlům, fitness centrům, církvím, sportovním klubům a školám navrhl, aby se každé tři týdny zapojily do testování antigenními testy a za to by mohly být otevřeny. Stát měl k testování zajistit policisty a vojáky, zmíněné sektory by zase sehnaly zdravotníky a dobrovolníky.

Proti tomuto plánu se ostře postavil první vicepremiér, ministr hospodářství a předseda vládní strany Svoboda a solidarita Richard Sulík. Ten reagoval pobouřeně, že od sektorů, které za současné situace zažívají kolaps, chce vláda, aby vytvořily testovací centra. „Gastro, sport, kultura, fitness centra jsou dnes zdevastované a zažívají historický kolaps,“ upozornil první vicepremiér na sociální síti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků