Hlavní obsah
Pražské ruzyňské letiště Václava Havla Foto: Petr Hloušek, Právo

Jak koronavirus pro Čechy změnil režim na hranicích

Pražské ruzyňské letiště Václava Havla Foto: Petr Hloušek, Právo
Jak koronavirus pro Čechy změnil režim na hranicích

S platností od soboty 9. dubna 2022 budou zrušena veškerá opatření pro příjezd do České republiky ze zahraničí. Nebude se muset vyplňovat příjezdový formulář, povinné nebude ani prokázání se potvrzením o očkování, testu nebo prodělání nemoci.

Doposud toto platilo jen pro příjezd ze zemí EU a několika dalších vybraných zemí.

Seznam zemí bez omezení po příjezdu do ČR (do 9.4.2022)

Státy Evropské unie: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakouskou, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko.

Vybrané státy mimo EU: Andorra, Island, Lichtenštejnsko, Monako, Norsko, San Marino, Švýcarsko, Vatikán.

Pro příjezd z ostatních států mimo EU pravidla zůstávají beze změny do soboty 9.4. Podrobnější informace naleznete na webu MZV ČR zde.

Podrobný přehled podmínek pro vstup do všech zemí najdete v češtině také na stránkách MZV ČR zde.

Mapu cestovatele nahradí seznam některých států mimo EU

Seznam některých mimounijních států s podmínkami pro příjezd bude ministerstvo vydávat místo takzvané mapy cestovatele. Na ní jsou země rozděleny do barevných kategorií podle míry rizika nákazy koronavirem. Seznam se bude aktualizovat jen při změnách, tedy pravděpodobně jednou za několik týdnů.

Dobrým rádcem je při cestování v rámci Evropské unie a schengenského prostoru také web, který nechala EU zřídit. Lidé si tam mohou zvolit výchozí a cílovou zemi a dozvědí se, jaké náležitosti musejí splnit při vstupu. Nebo si lze zvolit jen konkrétní zemi a zjistit, jaká aktuální opatření v ní panují. Portál najdete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků