Hlavní obsah
Tragická nehoda u Bučovic na Vyškovsku Foto: ZZS Jihomoravského kraje

Řidiče z tragické nehody na Vyškovsku testují na koronavirus

Řidiče dodávky z noční nehody u Bučovic na Vyškovsku, kterou nepřežili dva lidé, testují na koronavirus. Podle policie jel šofér, který při havárii utrpěl lehká zranění, z ciziny a měl teplotu. Zasahující hasiči ani záchranáři v karanténě zatím nejsou.

Tragická nehoda u Bučovic na Vyškovsku Foto: ZZS Jihomoravského kraje
Řidiče z tragické nehody na Vyškovsku testují na koronavirus

Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška uvedl, že o tom, že má řidič dodávky přijíždějící ze zahraničí teplotu, se zasahující hasiči dozvěděli až během zásahu.

„Nejeli jsme tam s tou informací. Místo zásahu jsme pak dezinfikovali, stejně jako použitou techniku a zasahující hasiče. Jim skončila směna, nemuseli pokračovat, čekají na výsledky vyšetření dotyčného," řekl ČTK Mikoška.

Na testování řidiče na koronavirus upozornil server iDnes.cz. Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová řekla, že když se o pacienta záchranáři na místě starali, nezaznamenali žádné potíže nasvědčující respiračnímu onemocnění.

„Pacienta jsme ošetřili a s lehkým poraněním jsme ho transportovali do vyškovské nemocnice. Máme informaci, že potom došlo k nějakým projevům, které se staly indikací pro odběr, čekáme na jeho výsledek," řekla Bothová.

Při nehodě dodávky a osobního auta dva lidé zemřeli a tři se vážně zranili. Pětice jela v osobním autě. Silnice mezi Bučovicemi a Slavkovem byla asi devět hodin obousměrně uzavřená.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků