Hlavní obsah

Podíl nových případů covid-19 na počtu testů byl v ČR nejvyšší za měsíc

Nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku sice v sobotu zpomalil z pátečních skoro pěti stovek na 319, ale podíl případů na množství provedených testů byl nejvyšší za měsíc. Stoupl z pátečních 4,71 procenta na 5,81 procenta. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Podíl nových případů covid-19 na počtu testů byl v ČR nejvyšší za měsíc

V neděli zatím do 18:00 přibylo 104 nakažených. Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo zaznamenáno 24 198 případů covidu-19. Zhruba tři čtvrtiny nakažených se vyléčily a 423 jich zemřelo. Počet aktuálně nemocných v sobotu překonal 6000 a je nejvyšší od začátku epidemie v Česku.

O víkendu pravidelně nárůsty počtu nakažených klesají kvůli menšímu množství provedených testů na koronavirus. Počet testů se v sobotu oproti pátku propadl skoro o polovinu zhruba na 5500. Podíl pozitivních vzorků na celkovém množství testů tak navzdory zpomalení nárůstu případů nemoci stoupl.

Podíl případů nákazy na počtu testů rostl postupně celý týden. V pondělí činil zhruba 3,5 procenta, v úterý 4,2 procenta a ve středu 4,5 procenta. Ve čtvrtek sice klesl pod čtyři procenta, ale v pátek znovu vzrostl až na zhruba 4,7 procenta. Sobotní podíl 5,81 procenta pak byl nejvyšší od 26. července.

Od březnového začátku epidemie v Česku zemřelo 423 lidí s covidem-19. Počet úmrtí v sobotu stoupl podle aktualizovaných údajů ministerstva o tři a v neděli přibylo ještě jedno úmrtí.

V uplynulém týdnu také přibývalo lidí, kteří skončili kvůli covidu-19 v nemocnici. V sobotu sice oproti pátku hospitalizovaných mírně ubylo, ale ve srovnání s předchozí sobotou stoupl celkový počet hospitalizovaných i počet lidí ve vážném stavu o více než čtvrtinu. V nemocnici je tak aktuálně 153 lidí, a z nich 33 v těžkém stavu.

Nejvýraznější nárůsty počtu nakažených zaznamenávaly v předchozích dnech Praha a okres Příbram. Nyní je však překonalo Hodonínsko, kde za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 000 obyvatel přes 49 nových případů covidu-19. V Praze bylo nových případů za uplynulý týden v přepočtu na obyvatele zhruba 44 a na Příbramsku 41.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků