Hlavní obsah

Indie drží v počtu nově nakažených smutný světový rekord

30. 8. 2020, 14:21 – Dillí

Indie ohlásila přírůstek 78 761 nově nakažených koronavirem za 24 hodin. Jedná se o světový rekord, uvedla agentura AFP. Ten dosud držely Spojené státy, které 17. července vykázaly 77 638 infikovaných.

Foto: Anupam Nath, ČTK/AP

Indičtí zdravotníci testují občany na koronavirus

Článek

Indie je po Spojených státech a Brazílii třetí pandemií nejvíce postiženou zemí. Koronavirem se zde dosud infikovalo přes 3,5 milionu lidí. Bezmála 63 500 pacientů s nemocí covid-19 v Indii zemřelo, uvádí americká Univerzita Johnse Hopkinse, která vývoj nákazy po celém světě sleduje.

Indie rekordní nárůst nakažených ohlásila krátce před uvolněním karanténních opatření, jejichž účelem je oživit ekonomiku. O práci kvůli koronavirové krizi přišly miliony lidí.

S koronavirem se mohla setkat už čtvrtina Indů

Koronavirus

Od září budou v zemi povolena seskupení až 100 lidí na kulturních, politických a sportovních akcích. Vláda také oznámila od 7. září postupné otevírání metra v Dillí, které je pro hlavní město klíčovou dopravní tepnou. Školy a kina nicméně zůstanou zavřené do konce září.

Indie, která má 1,4 miliardy obyvatel, má v posledních dnech nejvyšší denní přírůstky na světě. Již čtyři dny po sobě zaznamenala více než 75 tisíc nově nakažených. Jedním z důvodů je rozšířené testování, když v zemi se denně testuje asi milion lidí, zatímco před dvěma měsíci to bylo kolem 200 tisíc. Indie ale rovněž zaznamenává každý den kolem 1000 mrtvých s covidem-19.

Reklama

Související témata:

Výběr článků