Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pastor se vysmíval viru, kašlal na omezení. Zatkli ho

Pastor Rodney Howard-Browne (58) z floridské Tampy si asi myslel, že ví o pandemii víc než druzí. Tvrdil, že stačí zaštítit se vírou. Přes zákaz shromáždění více než deseti lidí sloužil v neděli ve svém obřím kostele dvě mše. A skončil v cele.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pastor se vysmíval viru, kašlal na omezení. Zatkli ho

„Koronavirus je nafouknutý zcela mimo proporce,“ tvrdil na Facebooku a vyzval členy své církve k účasti na mši pod heslem, že „to je opravdu o vašem hlase – o hlase těla Kristova“. Podle něj patří mše k základním funkcím společnosti stejně jako hasiči nebo policie.

Z vazby se dostal na kauci pouhých 500 dolarů (asi 12 500 Kč). Na krku má ale obvinění z nezákonného shromažďování a porušení nouzových opatření na ochranu veřejného zdraví. „Doufám, že to poslouží jako budíček,“ řekl místní šerif Chad Chronister (44).

Možnou líhní nákazy jsou i další megakostely v USA. Na 1200 lidí přišlo na kázání Tonyho Spella v louisianském Centralu. „Podle nás je virus politicky motivovaný. My se budeme scházet bez ohledu na to, co kdo říká,“ řekl Spell.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků