Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

New York zdvojnásobí kapacitu testování, lidí v nemocnicích ubylo

Americký stát New York zdvojnásobí kapacitu testů na koronavirus na 40 000 denně, vzorky budou nově sbírat i lékárny, řekl v sobotu na tiskové konferenci guvernér Andrew Cuomo. Ten zároveň oznámil, že počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 klesl na 13 000, nejnižší úroveň za poslední tři týdny.

Ilustrační foto Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
New York zdvojnásobí kapacitu testování, lidí v nemocnicích ubylo

"Jednadvacet dní pekla, a teď jsme tam, kde jsme byli před těmi 21 dny. Teď se budeme až obsedantně zaměřovat na testování," řekl Cuomo.

Zatímco v předchozích týdnech se testovali lidé, kteří vykazovali příznaky nemoci covid-19, nyní se budou plošně testovat zaměstnanci nemocnic a další, kteří pravidelně přicházejí do styku s lidmi, jako jsou například policisté, řidiči hromadné dopravy, prodavači nebo hasiči.

"Proč? Protože tihle lidé nesli hlavní břímě (pandemie) a pohybovali se během krize na veřejnosti," dodal guvernér.

Ve státě New York za poslední den zemřelo 437 nakažených, mírně více než předchozí den, kdy bylo úmrtí 422. Počet infikovaných v nemocnicích ale klesl na 13 000, což je na úroveň, na níž byla obsazenost nemocnic koronavirovými pacienty 1. dubna. Celkem hlásí New York téměř 17 000 obětí koronaviru.

"Všechna ta čísla říkají v zásadě totéž, že už jsme na cestě z vrcholu," řekl Cuomo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků