Hlavní obsah
Na ilustračním snímku americké dolary Foto: Jose Luis Gonzalez, Reuters

Miliardáři v USA za dobu pandemie zbohatli o deset procent

Jmění amerických miliardářů se během koronavirové krize rozrostlo o téměř deset procent. Vyplývá to ze zprávy společnosti Institute for Policy Studies (IPS), na který upozornila agentura Reuters. Za pět týdnů, tedy od začátku krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem, přitom přišlo v USA o práci už více než 26 milionů lidí.

Na ilustračním snímku americké dolary Foto: Jose Luis Gonzalez, Reuters
Miliardáři v USA za dobu pandemie zbohatli o deset procent

Třebaže hospodářství obecně kvůli dopadům pandemie čelí recesi, některé společnosti ze stavu věcí těží. V době karanténních opatření řada lidí pracuje z domova a s kolegy komunikuje prostřednictvím videokonferencí. Razantní vzestup díky tomu zaznamenala americká firma Zoom Video Communications. Zakladatel internetového prodejce Amazon Jeff Bezos zase vydělává na vzrůstu nákupů na internetu.

Od začátku letošního roku do 10. dubna se zvýšil i majetek zakladatele automobilky Tesla Elona Muska, který ve firmě drží podíl 18,5 procenta. V případě investování do Tesly, jejíž akcie od počátku roku stouply o 73 procent, se obchodníci neohlíželi na krátkodobé dopady pandemie.

Ve sledovaném období se majetek 34 nejbohatších amerických miliardářů rozrostl o desítky milionů dolarů, uvádí zpráva think-tanku IPS.

Osmi z nich, včetně Bezose, Muska a zakladatele Zoomu Erica Yuana, se čisté jmění zvýšilo o miliardu dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků