Hlavní obsah
TK ministra školství Roberta Plagy Foto: Novinky

Maturity budou letos lehčí

U maturitních zkoušek se letos podobně jako loni zruší písemné práce z povinné češtiny a cizích jazyků. Ústní zkoušky ve školách zůstanou povinné. Didaktické testy se na jaře budou konat v plánovaných termínech. Období školních maturit se prodlouží do 25. června, pro praktické zkoušky do 27. srpna. Ve čtvrtek to oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO).

TK ministra školství Roberta Plagy Foto: Novinky
Maturity budou letos lehčí

Praktická výuka bude možná i o letních prázdninách. „Přistoupili jsme k tomu, že budou zrušené slohové práce z češtiny a cizích jazyků,” sdělil ministr Plaga.

Didaktické testy se podle něj budou konat v plánovaných termínech. „Na ně se mohou totiž žáci připravit distančně,” dodal ministr.

Maturanti, kteří pomáhali s epidemií v nemocnicích nebo sociálních službách a neuspějí u didaktických testů na začátku května, pak dostanou podle Plagy možnost opravit si testy 14. až 16. června.

Ministerstvo jim navýší počet opravných pokusů z běžných dvou na tři. K mimořádnému termínu zkoušky v červnu se budou moci přihlásit i maturanti, kteří budou při řádném termínu testů v karanténě, uvedl ministr.

Závěrečné zkoušky učňů pak budou mít dvě části místo tří. Praktická zkouška bude povinná pro všechny. Zda ji doplní písemná, nebo ústní část, bude moci podle Plagy určit škola.

K maturitě i závěrečným zkouškám bude připuštěn každý, kdo prospěl v prvním pololetí. Ministerstvo školám doporučí, aby se od února ve výuce u závěrečných ročníků zaměřily jen na přípravu ke zkouškám.

Anketa
Měly by být maturity letos lehčí?
Ano
23.4 %
Ne
76.6 %
Celkem hlasovalo 15306 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků