Hlavní obsah
Viktor Orbán Foto: MTI

Maďarsko zakázalo vstup do země občanům z velké části světa

Z důvodu šíření nového druhu koronaviru zakázalo Maďarsko od středy vstup do země občanům značné části světa. „Zavádíme systém označení států na zelené, žluté a červené. Tato opatření mají zabránit rozšíření viru ze zahraničí do Maďarska,“ uvedl Gergely Gulyás, šéf maďarského úřadu vlády na nedělní mimořádné tiskové konferenci.

Viktor Orbán Foto: MTI
Maďarsko zakázalo vstup do země občanům z velké části světa

Ze zelených zemí bude vstup do Maďarska nadále bezproblémový. Cestující ze žluté kategorie se musí podrobit zdravotní kontrole a jít do 14denní karantény. Z členských zemí Evropské unie zařadilo Maďarsko do žluté kategorie Bulharsko, Portugalsko, Rumunsko a Švédsko.

„Mimo unii patří do stejné kategorie Velká Británie, Norsko, Rusko, Srbsko, Japonsko, Čína a Spojené státy,“ upřesnil Gulyás.

Česko zatím zůstává na zeleném seznamu.

Občanům ze zemí, které jsou označeny červeně, bude vstup do Maďarska odepřen. „Do červené kategorie patří Albánie, Bosna a Hercegovina, Bělorusko, Kosovo, Severní Makedonie, Moldavsko, Černá Hora, Ukrajina, Austrálie, Oceánie a všechny asijské, africké, jihoamerické státy,“ dodal šéf úřadu vlády.

Chorvatsko zůstává zatím v zelené kategorii, ale vláda bude tento seznam měnit každou středu. „Pokud to bude nutné, vláda může seznam měnit okamžitě. Věříme, že tato opatření zabrání dalšímu rozšíření viru v Maďarsku,“ dodal Gulyás.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků