Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Jihočeský tábor skončil kvůli dítěti s covidem

Jihočeští hygienici ve čtvrtek ukončili dětský tábor na Táborsku, kde se u jednoho dítěte prokázala nemoc covid-19. Na táboře bylo asi 50 dětí, většina ze Středočeského kraje. Už se vrátily do rodin. Organizátoři tábora jeho konání hygienikům nenahlásili, uvedla ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. V jižních Čechách se ve čtvrtek do večera objevily zatím tři nově potvrzené případy nákazy koronavirem.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Jihočeský tábor skončil kvůli dítěti s covidem


O zmíněném dětském táboře se hygienici dozvěděli až ve středu. „My jsme o tom táboře vůbec nevěděli. Bylo tam pozitivní dítě. Okamžitě kolem 22:00 jsme začali situaci řešit a ještě dnes ráno jsme to došetřovali. Už je (tábor) komplet rozpuštěný," řekla Kotrbová.

Na táboře bylo zhruba pět desítek dětí ve dvou skupinách, hlavně ze středních Čech. Děti se už vrátily domů a hygienici předali informace o táboře příslušným krajským hygienickým stanicím. „Všechny děti budou vyšetřené,” dodala Kotrbová.

Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD) ve čtvrtek ve videobriefingu řekla, že v pondělí 27. července se sejde krajský krizový štáb. Jak uvedla, vydá doporučení týkající se koronaviru. Kvůli koronaviru platí zákaz návštěv nemocnic v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Ke středečním 18:00 byl v kraji kumulativní počet potvrzených případů covidu-19 od začátku epidemie 234, z toho se už vyléčilo 193 lidí. V souvislosti s koronavirem zemřelo v jižních Čechách dosud šest lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků