Hlavní obsah
 

Itálie v karanténě: Lidé vzali obchody útokem, nakupují jako za války

Lidé v Itálii berou supermarkety útokem. Od pondělního večera se vytvářejí před obchody v Římě, Turíně, Neapoli a dalších městech předlouhé fronty. Lidé stojí s vozíky venku a dovnitř je pouští ochranka jen po menších skupinách, píše agentura ANSA. Italská vláda vyhlásila od úterý karanténu pro celou zemi.

 
Itálie v karanténě: Lidé vzali obchody útokem, nakupují jako za války

„Lidé stojí venku a čekají, než na ně přijde řada. Prodavači kontrolují provoz, nutí lidi udržovat od sebe odstup nejen před vstupem do obchodů, ale i u pokladen. Nařizují nakupujícím používat v oddělení s ovocem a zeleninou rukavice," popsali reportéři agentury ANSA.

Nákupy připomínají zásoby, které si dělali lidé před válkou, píše ANSA. Ve vozících jsou brambory, sušenky, mléko, cukr a kilogramy mouky. Brát obchody ztečí ale není podle agentury nutné.

Ačkoliv premiér Giuseppe Conte podepsal dekret, na jehož základě platí od úterý po celé zemi karanténa a s ní spojená tvrdá omezení pohybu i zákaz hromadných akcí včetně pohřbů a svateb či mší, lidé budou moci chodit nakupovat i v dalších dnech.

Italské obchody totiž mohou zůstat otevřené i při nových pravidlech proti šíření koronaviru. Podmínkou je podle agentury Reuters to, aby personál zajistil metrové rozestupy mezi zákazníky.

Plošná karanténa je naplánována až do 3. dubna. Do té doby zůstanou v Itálii zavřené všechny školy, volnočasová centra, lyžařské areály, muzea či kina.

Italové vzali supermarkety útokem.

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků