Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Brit se řítil s dětmi po dálnici stovky kilometrů. Kvůli levnějšímu chlebu

Výjimečné situace si žádají výjimečná řešení. Nejmenovaný britský řidič však doslova zajel příliš daleko, když v době karantény sedl do auta a vydal se pro levnější chléb z Notthinghamu do Londýna, tedy na cestu dlouhou asi jako z Brna do Prahy. A rozhodně přitom nejel pomalu.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Brit se řítil s dětmi po dálnici stovky kilometrů. Kvůli levnějšímu chlebu

Otce od rodiny zastavili policisté v neděli večer na dálnici M1, která vede právě do britské metropole. Důvodem byla rychlost 177 kilometrů v hodině, kterou se ve svém autě řítil zpět k domovu.

Ukázalo se, že muž, který v autě vezl i svoje dvě děti, se vydal na cestu do hlavního města kvůli levnějšímu pečivu. V Londýně totiž mělo být o jednu libru (30 korun) levnější.

Z domovského Notthinghamu je to přitom do Londýna přes 200 kilometrů, takže se dá spekulovat o tom, kolik chleba měl v plánu muž koupit, aby se přes 400 kilometrů dlouhá cesta vyplatila.

Nakonec ale řidič neušetřil vůbec nic, protože mu byla udělena jak pokuta za rychlost, tak i 60librová pokuta (1800 korun) za porušení karantény, jak uvedla policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků