Hlavní obsah
Papež František Foto: Yara Nardi, Reuters

Běžte mezi nakažené, vyzývá papež kněze

Papež František v úterý vyzval kněze, aby sebrali odvahu a vyšli mezi lidi, kteří se nakazili koronavirem. Na ranní mši duchovní rovněž vybídl, aby pomáhali zdravotníkům a dobrovolníkům v boji proti šíření koronaviru.

Papež František Foto: Yara Nardi, Reuters
Běžte mezi nakažené, vyzývá papež kněze

Vatikán se v posledních dnech přidal k opatřením, která přijala italská vláda. Už od neděle jsou tak například zavřená místní muzea, informovala tisková agentura APA.

Papežský stát zatím ohlásil jednoho nakaženého novým typem koronaviru.

„Modleme se k Pánu také za naše kněze, aby měli odvahu vyjít a navštěvovat nemocné a přinést jim sílu božího slova,” řekl papež. V pondělí se pontifik modlil za nemocné, lékaře, sestry a dobrovolníky, kteří „pomáhají rodinám, seniorům v domovech důchodců, vězňům, kteří jsou zavření”. V úterý vyzval, aby duchovní pomohli zdravotníkům a dobrovolníkům pečujícím o nakažené koronavirem.

Hlava římskokatolické církve od tohoto týdne slouží ranní mše bez věřících ve své rezidenci v Domě Svaté Marty. Vatikán je přenáší živě přes internet.

Apel papeže, aby duchovní navštěvovali nemocné, je v přímém rozporu s tím, k čemu nyní vyzývá italská vláda, upozornila agentura AFP. Dekret, který podepsal premiér Giuseppe Conte, od úterý zavádí v celé Itálii tvrdá omezení pohybu i zákaz hromadných akcí včetně svateb a pohřbů. Kontakt s nakaženými by měli lidé podle dekretu omezit na minimum.

Vatikán minulý pátek oznámil prvního nakaženého novým typem koronaviru. Již na konci února papež František zrušil většinu veřejných vystoupení, a to kvůli silnému nachlazení. Test na koronavirus u něj byl ale negativní.

Papež ve snaze zabránit šíření viru nechal už v neděli uzavřít Vatikánská muzea či Sixtinskou kapli. Podle AFP prázdnotou zelo i Svatopetrské náměstí. Na něm by se věřící neměli shromáždit ani ve středu, kdy se tradičně koná generální audience. Hlava římskokatolické církve k věřícím nepromluví z balkonu své rezidence, ale přes internet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků