Hlavní obsah
Nový Edge Foto: Novinky

Aktualizace s prohlížečem Edge zpomaluje počítače

Společnost Microsoft začala tento měsíc distribuovat na počítače s operačním systémem Windows 10 nový prohlížeč Edge jako aktualizaci. Jak se ale ukázalo, tento update způsobuje na některých sestavách problémy v otázce výkonu – v podstatě je zpomaluje.

Nový Edge Foto: Novinky
Aktualizace s prohlížečem Edge zpomaluje počítače

Americký softwarový gigant nabídl nový Edge již zkraje letošního roku. Nikoliv ale jako aktualizaci, kdokoliv si jej mohl stáhnout prostřednictvím obchodu s aplikacemi od Microsoftu. V případě této instalace nehlásili uživatelé vůbec žádné problémy.

Ty se začaly objevovat až v červnu, kdy svůj nový internetový prohlížeč začal Microsoft distribuovat jako aktualizaci v rámci operačního systému Windows 10.

Podle ohlasů uživatelů na diskusních fórech počítače startují po instalaci Edge až třikrát pomaleji. Zpomaleně se sestavy údajně chovají i během další práce v rámci operačního systému. Herní stroje pak dokonce dosahují nižší snímkovací frekvence ve hrách. Zaznamenány byly také problémy s externími disky.

Důležité je nicméně upozornit, že podobné neduhy se neobjevují na všech počítačích, ale pouze na některých konfiguracích. Liší se tedy stroj od stroje podle hardwarové výbavy a nainstalovaných programů.

Kromě samotného vzhledu dostal Edge i nové logo.

Foto: archív tvůrců

Aktualizace totiž podle ohlasů koliduje s některými aplikacemi – například s BitLockerem. Řada uživatelů uvedla, že jej stačilo vypnout, a bylo po problémech. Další zkušenosti pojednávají o tom, že řešením je obnovení předchozí zálohy systému.

Lze předpokládat, že americký softwarový gigant ohlášené problémy vyřeší při nějaké z dalších aktualizací.

Nová verze Edge je postavená na Chromiu, tedy na stejných základech jako Chrome od Googlu. Tento stavební prvek mimochodem využívají i další prohlížeče, například Opera. Prostřednictvím služby Windows Update začal Microsoft prohlížeč distribuovat především proto, aby co nejvíce rozšířil základnu uživatelů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků