Článek
Nejdřív si muž, jehož věk policie nezveřejnila, psal loni od dubna do října s jistou Natálií.
„Nejprve přátelská slova se obrátila v její neustávající žádosti o půjčky a následné sliby o jejich splacení z dědictví. Téměř tři sta tisícový dluh zaplacen nebyl, osobní schůzka se nekonala a komunikace ustala,“ informovala ve čtvrtek o případu mluvčí policie Daniela Vlčková.
Souběžně si poškozený psal na sociální síti ještě s Petrou, která časem rovněž potřebovala nemalé peníze. Legendu o svízelné situaci postavila na srdceryvném příběhu o operaci svého malého psíka, kvůli které nemá na jídlo, přičemž takřka na mizinu ji už předtím mělo připravit splácení dluhu po expříteli.
Kromě finančních požadavků měly Natálie a Petra ještě jedno společné – vyhýbaly se osobnímu setkání, kdy důvodem byla třeba cesta do ciziny, jindy kalily vodu vyhýbavou odpovědí.
Kriminalisté zveřejnili části vzájemné komunikace mezi mužem a ženami v údajných nesnázích, ze kterých je patrné, že dopisování byla někdy horská dráha, protože když peníze došly, srdceryvnost šla stranou a dotyčný byl pod palbou kritiky.
Bloknu tě a nic nebude
„Agorek má problémy s ledvinkami, koupila jsem léky, ale jsem bez jídla. Neodpustila bych si, kdyby se Agorkovi něco stalo,“ psala například domnělá Petra.
„Si hnusnej na mě,“ obořila se na muže jednou údajná Natálie. „Nemám peníze,“ odvětil muž. „Jasný, mě neoblbuj,“ dostalo se mu odpovědi. „Půjčíš mi a já vrátím. Nepůjčíš, tak tě bloknu a nic nebude,“ dodala rázně Natálie.

Výňatek z dopisování mezi mužem a jednou z podvodnic
Muž jim postupně poslal dohromady bezmála půl milionu, policie případ vyšetřuje jako podvod.
„Znovu nabádáme k opatrnosti ve virtuálním prostředí. Vytvořit si zde jinou identitu není až tak složité a je téměř nemožné si ji ověřit. Buďte velice opatrní při žádostech o poskytnutí finanční pomoci, zvlášť pokud jsou podmínkou pro osobní setkání. Uvěřit iluzi je snadné, ale realita pak může být hodně krutá,“ dodala Vlčková.
Nejčastější podvody. Jak je odhalit a nenechat se okrást
Policejní statistiky zaplavují v posledních měsících příběhy nešťastníků, kteří sedli na lep internetovým podvodníkům. Kyberšmejdi přitom používají pořád dokola stejné triky, jejichž prostřednictvím se snaží důvěřivce napálit a často i oškubat. Připravte se na ně a podívejte se, jak se těm nejčastějším podvodům na síti bránit.