Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Call centra jedou na plné obrátky, dotazů je citelně více než dříve

Počty dotazů, které směřují lidé na infolinky a služby zákaznické podpory, v době nynějších opatření proti šíření koronaviru stouply o desítky procent. Operátoři call center tak vyřizují každý den o tisíce hovorů více než dříve. Vyplývá to ze zjištění Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu (ADMEZ), která call centra sdružuje. Například objem dotazů vznesených na zákaznickou podporu České spořitelny se na přelomu března a dubna podle ředitele distribuce ČS Marka Blahy meziročně zvýšil zhruba o 22 procent.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Call centra jedou na plné obrátky, dotazů je citelně více než dříve

„Z ankety, kterou jsme rozeslali mezi desítky call center, vyplývá, že ačkoliv až 90 procent jejich operátorů je na home office, vyřizují každý den o tisíce hovorů více než obvykle," uvedl ředitel ADMEZ Tomáš Hájek.

Od poloviny března je v Česku vládními a ministerskými opatřeními kvůli koronaviru omezen pohyb lidí na veřejnosti, s výjimkou cest do práce či na nákup. Vzhledem k tomu si Češi podle ADMEZ zvykli využívat pro zařizování běžných záležitostí nejrůznější možnosti komunikace. Čtvrtina lidí podle průzkumu společnosti GlobalWebIndex více telefonuje a téměř polovina tráví více času na sociálních sítích a službách. V souvislosti s tím stoupla poptávka po službách call center.

Podle zástupců ADMEZ řada těchto center poskytuje své kapacity také státu a jeho krizovým linkám. Například pomáhají s obsluhou linky 112, kde vyřizují informační hovory ke koronaviru a předávají je na krajské hygienické stanice, nebo jsou součástí projektu telefonní linky 1212, na které občané získají informace ke koronaviru a nemoci COVID-19. Některá call centra provozují i specializované linky týkající se koronaviru jako například Linku pomoci seniorům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků