Hlavní obsah
Klienti zkrachovalé cestovní kanceláře Thomas Cook na letišti v Las Palmas Foto: Borja Suarez, Reuters

Hotely vyhazovaly klienty Thomase Cooka na ulici

Někteří britští turisté si stěžují, že byli v důsledku krachu cestovní kanceláře Thomas Cook vyhozeni z hotelu, kde právě pobývali. Informují o tom některá britská média. Kayleigh Robinsonová televizi Sky News například řekla, že její sestra, tchyně, neteře a synovci museli opustit hotel v Turecku, protože manažer hotelu neměl zaplaceno za zbytek jejich pobytu.

Klienti zkrachovalé cestovní kanceláře Thomas Cook na letišti v Las Palmas Foto: Borja Suarez, Reuters
Hotely vyhazovaly klienty Thomase Cooka na ulici

List Daily Mirror zase píše o rodině Hutchisonových ubytované v hotelu ve španělském městě Benidorm. Vedení hotelu prý mělo obavy, že Thomas Cook nezaplatí, a požadovalo proto po rodině přes 885 liber (zhruba 26 000 Kč). Mladí manželé a jejich pětiletý syn museli hotel opustit a najít si jiné ubytování, protože neměli dost peněz na zaplacení požadované částky.

Podobný příběh zažily také tři rodiny ze Skotska, které vyrazily na týdenní pobyt do Španělska. Každá z nich za něj zaplatila 1500 liber (zhruba 44 000 Kč).

„Nechali nás na ulici”

„Vzbudili jsme se a viděli ve zprávách, že Thomas Cook zkrachoval. Šli jsme do hotelové recepce, abychom zjistili, co se děje. Vedoucí recepce nám řekla, že pokud do poledne nezaplatíme za každou rodinu 1000 eur (zhruba 26 000 Kč), budeme z hotelu vystěhováni,” uvedl podle listu Daily Mirror člen jedné z rodin. „I kdybychom chtěli zaplatit, neměli jsme na to peníze. Nechali nás na ulici,” dodal.

Britští zákazníci si zase v pondělí stěžovali na chování zaměstnanců hotelu v Tunisku, kde byli ubytovaní. Podle turistů je bezpečnostní pracovníci odmítli pustit z budovy a zamkli je, protože Thomas Cook hotelu dlužil peníze. [celá zpráva]

Klienti zkrachovalé cestovní kanceláře Thomas Cook ve Španělsku

Foto: Albert Gea, Reuters

Zadlužená společnost Thomas Cook, která patří k největším cestovním kancelářím na světě, v pondělí vyhlásila bankrot a vstoupila do likvidace. Firma si nedokázala zajistit dodatečné peníze, které požadovaly věřitelské banky, a britská vláda finanční pomoc poskytnout odmítla. V době krachu bylo s firmou na dovolené kolem 600 000 lidí, z toho zhruba 150 000 z Británie. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků