Hlavní obsah
 

Vojtěch: Další zpřísnění opatření na severu Moravy se nechystá

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se ve čtvrtek sešel s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivem Vondrákem (ANO). Řešili spolu zhoršenou epidemiologickou situaci v regionu.

 
Vojtěch: Další zpřísnění opatření na severu Moravy se nechystá

Vojtěch ujistil, že v Moravskoslezském kraji není na pořadu dne zavedení ještě přísnějších opatření, například plošné karantény. Uzavření OKD kvůli koronaviru podle něj zklidní situaci, ale stát by to nenařídil. Riziko pro obyvatele regionu není podle něj výrazné.

Vojtěcha doprovodila hlavní hygienička Jarmila Rážová a epidemiolog a vedoucí pracovní skupiny pro rozvolňování Rastislav Maďar.

Ten apeloval na obyvatele okreslů Karviná a Frýdek-Místek, aby opatření proti šíření koronaviru ještě několik týdnů vydrželi, aby se nákaza nešířila komunitně.

Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku v Moravskoslezském kraji platí kvůli tamnímu ohnisku koronaviru zpřísněná opatření proti šíření nákazy. Platí zákaz návštěv nemocnic a sociálních zařízení. Omezila se i účast na hromadných akcích, a to z 500 na nejvýše 100 lidí.

I po středečním uvolnění opatření ve zbytku republiky jsou na Karvinsku a Frýdecko-Místecku povinné roušky v budovách, v MHD nebo na hromadných akcích. Přeshraniční pracovníci v celém kraji musejí předkládat zaměstnavatelům testy na covid-19.

Nejhůř je na tom z regionu Karvinsko, kde se nákaza rozšířila mezi horníky těžební společnosti OKD.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků