Hlavní obsah
Předseda Senátu Miloš Vystrčil Foto: Petr Hloušek, Právo

Část mzdy lidí na home office by mohla jít potřebnějším, navrhl Vystrčil. Pak svá slova upřesňoval

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) vyzval ke sdílené solidaritě mezi lidmi. V nedělním diskusním pořadu Partie na CNN Prima News zmínil, že v určitém momentu by část (např. 20–30 procent) mzdy lidí na home office, které krize zatím vůbec nepostihla, mohla jít jiným. Jak by systém fungoval, blíže nepopsal. Později upřesnil, že měl na mysli zaměstnance veřejného sektoru.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil Foto: Petr Hloušek, Právo
Část mzdy lidí na home office by mohla jít potřebnějším, navrhl Vystrčil. Pak svá slova upřesňoval

„Já vím, že teď řeknu něco, co se velké většině občanů nebude líbit. Skutečně si myslím, že pokud tady máme dva miliony lidí, dva miliony válečníků, kteří nikdy vlastně po zemi nic nechtěli – sami měli otevřenou hospodu, cestovní kancelář, maloobchod nebo cokoliv jiného a teď lezou po kolenou a my (ostatní) máme všechno a nic necítíme, tak si myslím, že v nějakém okamžiku by to mělo být tak, že část prostředků, které dostáváme, dostanou oni,” prohlásil Vystrčil.

Uvedl, že lidé na home office by v modelovém případě dostali třeba 70 nebo 80 procent měsíčního výdělku, zbytek by šel postiženým profesím.

„Musíme se s nimi podělit, oni jsou solí naší země, jak jsem o tom mluvil ve svém novoročním vystoupení,” pokračoval.

„To není správné, to není dobře...”

Dodal, že „není možné, abychom si nebyli schopni uvědomit, že když je nepodržíme, že taky zahyneme”.

„Tak to je, oni jsou nositelé svobody, demokracie, našeho zřízení. Jsou jich dva miliony a my je nesmíme nechat padnout a nemůže nám to být jedno – hlavně, že my máme ty peníze a ten plat. To není správně, to není dobře," uzavřel.

Později odpoledne svá slova upřesnil. "To jsem si to zavařil. Jediné, co jsem chtěl v CNN Prima News říci, bylo, že není možné, aby účet za pandemii zaplatila jen určitá skupina lidí, ale že by se na tom měli prostřednictvím sdílené solidarity podílet i zaměstnanci veřejného sektoru. Omlouvám se za nepovedené vyjádření," napsal na svůj Twitterový účet předseda Senátu a místopředseda ODS.

Anketa
Myslíte si, že by část mzdy lidí pracujících na home office měla jít potřebnějším?
Ano
19.1 %
Ne
80.9 %
Celkem hlasovalo 25189 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků