Kalousek si vzal Babiše na paškál kvůli sobotním a nedělním vyjádřením, která se lišila. „V ten okamžik se stala politika české vlády nečitelnou nejen pro českou veřejnost, ale i zahraničí,“ zdůraznil Kalousek.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

„Buďte tak laskav a potvrďte nám, jaká slova jsou stanoviska české vlády. Ta ze sobotního dopoledne, nebo nedělního odpoledne? Za kašpary je česká vláda před českou veřejností, za kašpary je Česká republika před zahraničím,“ rozlítil se šéf poslanců TOP 09.

Když Trump řekl, že to bylo nevyhnutelné, tak asi anoAndrej Babiš (ANO), premiér v demisi

Babiš nejprve v sobotu prohlásil, že útok byl nevyhnutelný. Jednoznačně se tak postavil na stranu USA, Velké BritánieFrancie. V neděli v Lánech ale svá vyjádření mírnil.

Zkritizoval i své ministry Martina StropnickéhoKarlu Šlechtovou, kteří se rovněž postavili na stranu spojenců. Babiš prohlásil, že se nejedná o jednotné stanovisko vlády. [celá zpráva]

V úterý ve Sněmovně před projevem Kalouska zase premiér v demisi řekl: „To, že jsem řekl, že byl nálet nevyhnutelný, tak když Trump řekl, že to bylo nevyhnutelné, tak asi ano,“ prohlásil Babiš. Evropa podle něj měla řešit konflikt na Blízkém východě už dávno, a to diplomatickou cestou.

Sněmovna po téměř tříhodinové debatě přijala usnesení, ve kterém požádala vládu o „jednoznačná a konzistentní”. zahraničněpolitická stanoviska. Premiér by je měl konzultovat.