Hlavní obsah

V části ruského města Šebekino nešel proud, prý následkem ukrajinského ostřelování

27. 11. 2022, 17:37 – Bělgorod

Část více než čtyřicetitisícového ruského města Šebekino nacházejícího se asi 15 kilometrů od hranic s Ukrajinou se v neděli ocitla bez dodávek elektřiny a vody. Gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov uvedl, že důvodem je ukrajinské ostřelování města.

Foto: Reuters

Ukrajinci střílejí z americké tažené houfnice M777.

Článek

„Ostřelování okraje města Šebekino si nevyžádalo oběti ani škody,“ uvedl Gladov „Jsou ale poškozena elektrická vedení, na části území města nejde proud a zásobování vodou,“ dodal.

Gladkov neuvedl, jakými zbraněmi mělo být město zasaženo. Zmínil jen, že energetici přepojují postižené čtvrtě na dodávky přes jiné vedení.

Horší následky mělo ostřelování Šebekina 22. října. Tehdy střely dopadly na obchody a zemřeli dva civilisté, přičemž několik lidí bylo zraněno.

Také tehdy byly přerušeny dodávky elektrické energie a vody. Obyvatele Šebekina se poté přestěhovali do města Staryj Oskol.

Po útoku zaznělo na stanici Rossija 1 v diskusním pořadu Margartity Simonjanové, že by mohli Ukrajinci zaútočit na Valjuky a Šebekino, protože oni a Západ prý potřebují nějaký prestižní útok na Rusko, cílem Západu je prý změna režimu v Rusku.

Rusové zaútočili na elektrické vedení mířící do Chersonu

Válka na Ukrajině

Kreml chce uklidnit společnost. Častěji se vyměňují zajatci, Putin mluvil s vybranými matkami

Válka na Ukrajině

Reklama

Výběr článků