Hlavní obsah

Strach jsem poznal až po narození dětí, přiznal Karlos „Terminátor“ Vémola

7:31
7:31

Poslechněte si tento článek

Prvním hostem středečního Seznam.cz festivalového studia byl Karlos „Terminátor“ Vémola. Úspěšný zápasník MMA, který nedávno ohlásil konec profesionální kariéry, nepatří k obvyklým návštěvníkům karlovarského filmového festivalu. Kromě několika dokumentů včetně čerstvě odvysílaného seriálu Karel vs. Karlos má ale za sebou i pár hraných rolí. Ve studiu promluvil také o své dobročinné práci a prozradil, jaká cena by ho přiměla vrátit se opět do zápasnické klece, i to, jaké další zvíře po lvech a žralocích by si rád pořídil.

Seznam.cz festivalové studio - Karlos VémolaVideo: Novinky

Článek

Karlosi, vás nevnímám jako častého návštěvníka karlovarského filmového festivalu. Pokolikáté jste tady?

To je dobrá otázka. Myslím si, že potřetí. Loni a předloni jsme byli. Teď už jezdíme pravidelně. Každý rok to bylo spíš pracovně, protože jsem měl před zápasem nebo po zápase. No a letos už jsem v důchodu. Letos si to užíváme, tak jsem vzal i malého Arnolda a přijeli jsme s rodinkou. Beru to jako takovou dovolenou, na kterou se letos nedostaneme.

Takže máte určitě čas i na nějaký film. Viděli jste něco? Pokud tady máte samozřejmě hlídání.

Právě že jsme tady s malým Arniem. Jsou mu tři měsíce a na filmy ještě úplně není. Takže abych řekl pravdu, tak na filmu jsme ještě nebyli.

Jaký máte osobně vztah ke kultuře? Máte rád filmy?

Filmy mám rád a nejradši, když to zkrátím, tak kromě samozřejmě Arnolda a Sylvestra (Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone - pozn. red.) mám také rád pravdivé příběhy.

Když třeba máte hlídání nebo náladu, zajdete i do divadla v Praze?

Abych pravdu řekl, tak moc nechodím, ale když jdu, tak chodíme rádi do divadla Lucie Bílé. Známe se s Radkem Filipi (partner Lucie Bílé - pozn. red.) a s Luckou, takže když můžeme, rádi zajdeme.

To znamená, že kultura ve vašem životě má své místo.

Myslím si, že v životě každého by kultura měla mít nějaké místo.

Foto: Jan Handrejch, Novinky

Karlos „Terminátor“ Vémola v Seznam.cz festivalovém studiu

Vrátila bych se zpátky k filmům. Našla jsem, že jste hrál ve filmech Bastardi: Reparát, Gump – pes, který naučil lidi žít, anebo třeba ve Špindlu 2. Co jste tam hrál?

Třeba ve Špindlu jsem měl scénu, kde jsem v pánském klubu Janu Čenskému přebíral holky. Říkal jsem mu, že lvi žerou první, a holky jsem mu odvedl. Takže taková scéna ze života.

Znamená to tedy, že většinou hrajete sám sebe?

Většinou mi tak ty role ušijí, takže asi ano. Vlastně v Bastardech jsem dělal Jirkovi Krampolovi bodyguarda, a to jsem taky celý život dělal. Asi vědí, že nejsem žádný herec, tak mi dávají role na míru.

Natočil jste velký dokument o sobě s názvem Karlos, ale hned nato jste natočil další dokument, seriál Karel vs. Karlos, který běžel v televizi. Proč jste se rozhodl natočit dva dokumenty po sobě? Proč jste se rozhodl pustit kamery až do svého domu a až úplně niterně k sobě?

Ani jeden z nich nebyl úplně plánovaný. V dokumentu Karlos nebyl zcela vidět pohled sportu a sportovce. Byl o mně, jaký jsem střelec a neřízená střela, a nebylo tam tolik o sportovním odkazu.

Chyběly mi v tom určité životní momenty a zlomové body, kde si myslím, že se změnilo československé MMA. Jde o zápas s Petrem „Monstrem“ Knížetem. Lidé možná malinko zapomínají, kolik toho Petr „Monstr“ Kníže pro náš sport udělal.

Když se na to dívám zpětně, tak jsou na to opravdu pozitivní ohlasy, a jsem rád, že jsem to natočil, protože režisér to pojal opravdu dobře a myslím si, že zachytil veškeré etapy mé sportovní kariéry. U diváků to mělo celkem úspěch. Docela se to líbilo. Televize Prima mi nabídla další možnou spolupráci do budoucna, takže možná se před kamerami ještě párkrát objevím.

Řekl jste, že jste v důchodu. Všichni se vás na to ptají a já nebudu výjimka, protože mě skutečně zajímá, jestli ve čtyřiceti letech skutečně končíte, anebo se najde něco, co by vás přesvědčilo jít znovu do klece. Ať už peníze, nebo třeba nějaké jméno, které byste chtěl pokořit?

Je to obojí, co jste řekla. V životě to mám tak, že si kladu nejvyšší možné cíle a nechci dělat krok zpátky. Vždycky si dám do hlavy nejvyšší možný cíl, na který jsem schopen dosáhnout, a to pro mě byl vyprodaný Eden a ten se nám podařilo vyprodat dvakrát.

Podle všeho to vypadá, že příští rok Eden už nebude, že není tak velký zápas, který by byl schopný to vyprodat. Kdybych měl zápasit, tak bych musel jít do menší arény a pro mě by to bylo jako krok zpátky.

Když jsem začal zápasit v malých arénách, tak jsem začal snít o hokejových stadionech. Všichni se mi smáli, ale netrvalo dlouho a začali jsme je vyprodávat. Pak jsem začal mluvit o O2 aréně. Všichni se smáli. Netrvalo to dlouho a každý rok jsme ji začali vyprodávat. Když jsem začal mluvit o fotbalovém stadionu, tak už se nikdo nesmál.

Co by mě vrátilo zpátky do klece, tak musí být opravdu buď jméno světového kalibru, anebo by to někdo musel dobře finančně ohodnotit.

Jaká cena by vás přiměla do klece opět jít?

Moje poslední výplata začínala dvojkou, kdežto příští bude začínat trojkou. Musíme postupně vzhůru krok po kroku. Celý život jsem tam měl jedničky, pak tam byla dvojka, a pokud se někdo ukáže s trojkou, tak mi zavolejte.

Na jedné z oslav vašich čtyřicátin jste vydražil vítězný pás z duelu s Attilou Véghem. Na co jste peníze použil?

Když byla moje manželka v nemocnici v Motole, tak jsme se tam seznámili s mnoha rodinami, a byla tam jedna malá holčička, se kterou se moje žena spřátelila. Potřebuje speciální vozík, aby vůbec nemocnici mohla opustit. Tak jsme se se ženou rozhodli, že jí ten vozík pořídíme. To jsem ještě nikde ani neříkal. Je to poprvé, co to říkám.

Já jsem moc ráda, že to říkáte.

Protože jsme to neměli dané tak, že se charitou musí člověk chlubit. Ale po dražbě jsme šli, ten vozík jsme jí pořídili, a to udělalo jak rodičům, tak holčičce velkou radost.

Z toho mám sám velkou radost, protože některé příběhy, když v tom Motole jste, jsou opravdu silné, a já jako rodič si vůbec nedokážu představit tu bezmoc rodičů, když je tam vidíte. To jsou pro mě ty nejhorší zkoušky, když například s Petrou Deklevovou děláme charitu a často chodíme na onkologické oddělení.

Foto: Jan Handrejch, Novinky

Karlos „Terminátor“ Vémola byl hostem Seznam.cz festivalového studia.

Rád pomůžu, ale nerad tam chodím. Pro mě jako tátu – mám pět dětí – je strašná bezmoc toho rodiče. To je jediný strach, který v životě zažívám.

Jak říkám, byl jsem neřízená střela, nikdy jsem se ničeho nebál a po hlavě jsem vletěl do čehokoliv. Začal jsem se bát až o děti. Až když přišly děti, tak jsem začal poznávat, co je to strach, který nikdy nepřekonáte a nikdy neskončí. Neustále se o ně budete bát.

Naprosto vám rozumím, ale myslím si, že persona jako vy by měla charitu dělat a jsem ráda, že ji děláte, aby i zbytek národa věděl, že má smysl pomáhat. Ale pojďme k příjemnější otázce. Jste v důchodu, což je asi sen každého čtyřicetiletého muže, a všichni víme, že u vás doma je, abych tak řekla, větší zoo. Nyní se tedy věnujete svým zvířatům, zahradě a rodině?

Snažím se věnovat zvířatům, zahradě a rodině celoživotně. Ale větší zoo…

Já vždy říkám, že dětí a zvířat není nikdy dost. Takže doufám, že se to ještě malinko rozroste. Jak mám rád všechno velké, tak mi chybí ještě sloni. Dinosauři naštěstí vymřeli, ty si pořídit nemůžu, ale slona si pořídit můžu, a to je pro mě nejvíc. Pak si mohu sednout a říct, že jsem to dokázal a že víc už nejde.

Jak těžké je získat slona na zahradu?

Těžké to není. Těžké je sehnat dostatečně velkou zahradu, abyste si toho slona mohli pořídit. Pokud chci slona, tak potřebuji větší dům a větší zahradu. Žena bude šťastná, bude mít větší šatník, děti budou šťastné, budou mít větší dětské pokoje, a já budu mít na zahradě slona.

Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu v úvodu článku.

Rozhovory v Seznam.cz festivalovém studiu na 10. a 11. července 2025

Čtvrtek

  • 11:00 Rebeka Poláková, k filmu Perla
  • 14:30 Lenka Krobotová, k filmu Neporazitelní
  • 16:00 Tomáš Havlínek, k filmu Neporazitelní

Pátek

  • 15:30 Viktória Jurištová a Šimon Koudela, k filmu Fichtelberg
  • 16:00 Dan Pánek, k filmu Neporazitelní

Podívejte se, jak šel čas ve studiu:

Středa

  • 10:00 Karlos Vémola
  • 11:00–13:00 Boomer Talk, výkonný ředitel KVIFF Kryštof Mucha a programový ředitel Karel Och
  • 14:00 Jana Bernášková, Superchat

Úterý

Pondělí

Neděle

Sobota

Festival Karlovy Vary | KVIFF

Již 59. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary probíhá od 4. do 12. července 2025. Prezidentem MFF Karlovy Vary je in memoriam Jiří Bartoška. Letošními hvězdnými hosty jsou američtí herci Michael Douglas, Dakota JohnsonováPeter Sarsgaard, Lucemburčanka Vicky Kriepsová či švédský herec Stellan Skarsgård.

Výběr článků

Načítám