Hlavní obsah

Karlovarský filmový festival 2023: Kde a za kolik koupit vstupenky, kde se ubytovat

25. 6. 2023, 14:10 – Karlovy Vary

Na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se každoročně sjíždí tisíce milovníků filmového světa. Někteří nedočkavě vyhlížejí slavné osobnosti, jiní se těší na desítky nových filmů. Poradíme kdy, kde a za kolik si pořídit vstupenky a jak na ubytování.

Foto: Rudolf Voleman, Právo

Hotel Thermal je již patřičně vyzdobený. MFF KV 2022 začíná 1. července.

Článek

Vstupenky – kdy, kde a za kolik

Dostat se na některou z filmových projekcí jde dvěma způsoby. Na pokladně (celkem je jich 25) si můžete koupit samostatnou vstupenku pouze na vámi vybraný film. Pokud ale plánujete celý festival strávit v křesle kina (seznam kin uvádíme níže) a shlédnout co nejvíce filmů, vyplatí se spíše Festival Pass, se kterým denně zdarma budete mít až 3 vstupenky na 3 různé filmy a který má spoustu dalších benefitů. Ten si navíc nemusíte zakoupit po dobu celého festivalu, ale i na jeden, tři nebo pět dní. Studenti, senioři a držitelé karty ZTP mají slevu.

Festival Pass 2023
1 den420 Kč
3 dny980 Kč
5 dní1450 Kč
Celý festival1990 Kč
Zdroj: kviff

Cena samostatné vstupenky na jednu filmovou projekci je 130 korun, zlevněná je za 100 Kč (pro studenty, důchodce a držitele karty ZTP).

Vstupenky lze koupit vždy jen na tentýž nebo následující den (např. 3. července se prodávají a vydávají vstupenky na filmy 3. a 4. července), do rezervací a prodeje se pouští každý den v 7:00. Výjimkou je pouze den spuštění předprodeje, a to čtvrtek 29. 6. 2023, kdy je od 9:00 možné rezervovat a kupovat vstupenky rovnou na první dva dny festivalu – tedy pátek 30.6. a sobotu 1. 7. A pozor, na většinu atraktivních snímků jsou vstupenky rozprodané již dopoledne.

Festival Karlovy Vary | KVIFF

Již 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary letos proběhl od 30. června do 8. července 2023.  Každoroční dávku přibližně dvou stovek filmů obstaralo znovu 12 kinosálů. Největší hvězdou letošního ročníku byl Novozélanďan Russell Crowe.

Kde se ubytovat

Možností, kde se během festivalu ubytovat, je mnoho. Karlovy Vary jsou proslulé svými pětihvězdičkovými hotely, ubytovat se můžete i v hostelech nebo penzionech. Pro velký zájem v termínu festivalu je však třeba myslet na včasnou rezervaci s dostatečným předstihem. Levnější variantou je pak stanové městečko v areálu Rolava. V tomto případě není nutná předchozí rezervace, platba na místě je pouze v hotovosti.

Stanové městečko disponuje sprchami, občerstvením, úschovnou zavazadel, parkovištěm zdarma i možností nabít si telefon (za poplatek 20 Kč). Areál je sledován kamerovým systémem. Je nutné přivézt si s sebou vlastní stan. Cena je 175 korun na osobu na noc (ZTP/P osoba a 1 osoba doprovod 155 Kč, děti do 6 let zdarma).

Zakoupit vstupenky jde v areálu hotelu Thermal, kde je k dispozici 15 pokladen, včetně pokladny Vodafone a dalších šesti pokladen na schodišti společně s Last Minute pokladnou. Další dvě pokladny se nacházejí u Grandhotelu Pupp a dvě jsou umístěny ve stanovém městečku.

Nejslavnější celebrity, které navštívily karlovarský filmový festival

Kam v okolí Karlových Varů na výlet

Pokud byste si chtěli na pár hodin od ruchu festivalu a filmového promítání odpočinout, lázeňské město i jeho okolí nabízí mnoho možností na výlety. Pokud si navíc pořídíte Festival Pass, získáte slevovou nabídku do top míst Karlovarského kraje i mimo dobu konání Mezinárodního filmového festivalu.

O tipech na výlety v Karlových Varech a okolí jsme dříve psali zde:

Kam v Karlových Varech? Tipy na výlety ve městě i do přírody

Reklama

Výběr článků