Hlavní obsah

Britská pošta vydává sérii známek věnovanou kapele Iron Maiden

5. 1. 2023, 17:31

Členové legendární heavymetalové skupiny Iron Maiden se zařadili mezi několik málo muzikantů, jejichž tváře ozdobily známky. Vydává je britská Královská pošta. V rámci předobjednávky jsou k dostání od čtvrtka.

Britská pošta vydala sérii známek věnovanou kapele Iron MaidenVideo: AP

 
Článek

Britský server BBC upřesňuje, že série známek bude mít celkem dvanáct kusů. Jsou na nich nejrůznější koncerty, které skupina absolvovala po celém světě, tváře jejich členů i jejich populární maskot Eddie. Z pohledu historie zachycují muzikantské období od roku 1980 do roku 2018. 

Za balíček čtyř známek s Eddiem zaplatíte 5,6 libry (cca 152 Kč), za balíček osmi známek s hudebníky, koncerty pak 11,7 libry (cca 318 Kč). K dostání na poštách budou pak známky volně od 12. ledna.

V minulosti se podobné cti – tedy mít v Británii vlastní známky – dostalo skupinám Beatles, Pink Floyd, Queen a Rolling Stones.

Letos dorazí i do Prahy

Steve Harris z Iron Maiden k tomu uvedl, že jsou z projektu nadšení: „Známky vypadají skvěle. Myslím si, že zachycují naši podstatu, naši energii. Jsme hrdí, že si Královská pošta vybrala právě nás. Jsme si jistí, že naši fanoušci to cítí stejně.“

Foto: AP

Britská pošta vydala sérii známek věnovanou kapele Iron Maiden

Kapela Iron Maiden vznikla v roce 1975 ve východním Londýně. Dosud prodala přes 130 miliónů desek a je považovaná za jednu z nejvlivnějších skupin, která kdy hrála.

Na další světové turné vyrazí i letos. Jmenuje se The Future Past Tour, začíná koncem května a potrvá až do roku 2024. V rámci něj se kapela dostane rovněž do Prahy.

Iron Maiden to rozbalí v největší české hale

Kultura

Reklama

Související témata:

Související články

RECENZE: Kvalita Iron Maiden nepodléhá zkáze

21. 6. 2022, 9:52

Bývá zvláštním zvykem chválit déle existující kapely za to, že to její členové ještě „ve svém věku“ dokážou. Přitom je to nemístné, protože zkušení hudebníci...

Metallica chystá desku i velké turné

2. 12. 2022, 10:35

Čtrnáctý den v dubnu 2023 vydá americká rocková skupina Metallica nové album. Bude se jmenovat 72 Seasons. Čtveřice to oznámila s vydáním videoklipu k prvnímu...

Výběr článků