Hlavní obsah

Nemůžu dýchat, nevím, co je za den, říká na videu nakažená Britka z nemocničního lůžka

23. 3. 2020, 12:11 – Londýn

Přestaňte kouřit, své plíce budete potřebovat. To je vzkaz 39leté Tary Jane Langstonové, která s nákazou novým typem koronaviru skončila na jednotce intenzivní péče nemocnice Hillingdon Hospital v západním Londýně, píše agentura AP. Ačkoliv nepatří mezi rizikové skupiny, netrpí žádným onemocněním ani není seniorka, onemocnění se u ní zkomplikovalo.

Tara Jane Langstonová popisuje svůj boj s nákazou koronaviremVideo: Tara Jane Langston, Novinky/AP

 
Článek

„Tara je zdravá nekuřačka a měla prostě smůlu,“ popsal potíže Langstonové její manžel Richard. Žena má silný kašel a trpí bolestmi. Na videozáznamu, který natočila pro své kolegy v zaměstnání, se snaží na všechny zapůsobit, aby dodržovali opatření proti šíření nákazy a nezvyšovali riziko infekce a následně nemoci Covid-19, kterou koronavirus způsobuje.

„Kdokoliv… Jestli si kdokoliv myslí, že může hazardovat se svým zdravím, podívejte se na mě. Jsem na jednotce intenzivní péče. Nemůžu dýchat bez tady toho. Musela jsem. Do žíly mám zavedenou kanylu… další kanyla a katetr. Teď je mi desetkrát lépe, než mi bylo předtím. Ani pořádně nevím, co je za den, ztratila jsem přehled o dnech,“ popisuje Langstonová z nemocničního lůžka.

Plíce potřebujete, apeluje na kuřáky

Apeluje na všechny kuřáky, aby se vzdali své nikotinové vášně. „Pokud někdo pořád kouří, odložte cigarety, protože vám říkám, že potřebujete své zas… plíce. A prosím, nikdo neriskujte. Myslím to vážně. Protože jestli to bude opravdu zlé, skončíte tady. OK? Děkuji vám za všechny vaše láskyplné zprávy. Opravdu si toho vážím. A moje tělo bojuje. Neviděla jsem Richarda, holky jsem neviděla od pátku, ale budu bojovat. Takže ještě jednou, nehazardujte,“ vyzývá Langstonová všechny, kteří sledují video.

Boris Johnson čelí vzpouře ve vlastní straně, která chce tvrdší opatření

Koronavirus

Podle svého manžela nemusela být připojená na plicní ventilátor.

WHO: Mladí lidé nejsou zcela ušetřeni

Nákaza koronavirem je sice fatální pro seniory, ale jak říká předseda Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, „ušetřeni nejsou ani mladí lidé“.

Nákaza koronavirem má ve většině případů jen lehký průběh, kdy se projevuje horečkou a kašlem. U některých infikovaných může mít podstatně vážnější průběh. Podle Světové zdravotnické organizace se lidé s mírným onemocněním zotaví přibližně za dva týdny, zatímco u nemocných s těžším průběhem může uzdravení trvat tři až šest týdnů.

Reklama

Výběr článků