Hlavní obsah

Seznam.cz dá na podporu ukrajinských uprchlíků v Česku sto milionů korun

4. 3. 2022, 13:21

Na podporu neziskových organizací a aktivit spojených se začleněním Ukrajinců, kteří se v důsledku ruské vojenské agrese rozhodnou přesídlit do České republiky, vyčlení společnost Seznam.cz sto milionů korun. V pátek o tom informovala mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová.

Foto: Koláž Novinky.cz

Logo společnosti Seznam.cz

Článek

Zmiňovaná částka zahrnuje finanční podporu tuzemských spolků a organizací, které v rámci aktuálních nebo budoucích projektů plánují s uprchlíky pracovat, ale také aktivity zaměřené na konkrétní skupiny obyvatel, ať už se jedná o výuku dětí, či o podporu zaměstnanosti.

„Předpokládáme, že lidé prchající z Ukrajiny zvažují Českou republiku jako jednu z možných destinací, ve které se buď dočasně ukryjí, nebo zde natrvalo zůstanou. Proto chceme pomoci s jejich začleněním do tuzemské ekonomiky a společnosti,“ vysvětlil majitel Seznamu Ivo Lukačovič.

Novinky přinášejí zpravodajství v ruštině

Internet a PC

Ten zároveň nevyloučil, že by společnost Seznam.cz v rámci avizované pomoci mohla přijít i s vlastními aktivitami, které se budou této oblasti věnovat. Podle Kapuciánové je jednou z možností například zaměstnání ukrajinských občanů s poskytnutím ubytování.

Mluvčí zdůraznila, že Seznam.cz podporuje svrchovanost a nezávislost Ukrajiny a odsuzuje ruskou agresi. „Pro rusky mluvící občany nabízí přehled svobodného zpravodajství v ruštině, na službě Sbazar.cz zřídil speciální sekci umožňující nabízení i poptávání pomoci, která souvisí s aktuálním válečným konfliktem. V národních barvách Ukrajiny rozsvítil Seznam.cz i budovu své pražské centrály a svou podporu napadené zemi vyjádřil i symbolem žluto-modré stuhy na své domovské stránce,“ uvedla Kapuciánová.

„Na aktuální dění na východě Evropy reaguje i Seznam.cz Vyhledávání, které po zadání výrazu ‚Ukrajina‘ nabízí nejen nejnovější zprávy, ale i rozcestníky pomoci. Od vypuknutí konfliktu přispěli sami zaměstnanci Seznamu skrze benefitní systém Cafeteria částkou přesahující 330 tisíc korun na sbírku SOS Ukrajině Člověka v tísni a majitel Seznamu Ivo Lukačovič pak téže organizaci věnoval 23 milionů korun,“ uzavřela mluvčí Seznamu.

Tisíce českých webů Rusům ukážou, co se doopravdy děje na Ukrajině

Internet a PC

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků