Hlavní obsah
Výroba ochranných zdravotnických oděvů Ford Foto: Ford

Ford vyrábí nemocniční oděvy z airbagů

Americká automobilka Ford se během koronavirové krize čím dál více mění na improvizovaného dodavatele zdravotnických pomůcek. Krom masek či respirátorů se ve svých továrnách vrhla také na nemocniční oděvy.

Výroba ochranných zdravotnických oděvů Ford Foto: Ford
Ford vyrábí nemocniční oděvy z airbagů

K výrobě ochranných obleků pro zaměstnance nemocnic používají v továrnách Fordu materiál původně určený pro airbagy.

Společnost spolupracuje s Beaumont Health v Detroitu na návrhu plášťů a za pomoci dodavatele Joyson Safety Systems bude nakonec vyrobeno 1,3 milionu opakovaně použitelných oděvů z pružné části airbagů. Především v závodě v Michiganu.

"Potřeba ochrany našich lékařských týmů je zvýšena - produkce takového oděvu během této krize nemohla přijít v lepší dobu," řekl v tiskovém prohlášení David Claeys, prezident nemocnic Beaumont Health v Dearbornu a Farmington Hills v Michiganu.

"Naši přední zdravotničtí pracovníci nepřetržitě pracují na léčbě pacientů s covid-19 a potřebujeme potřebné zásoby, abychom je mohli podporovat," dodal.

Ford již dříve informoval o tom, že ve svých závodech produkuje respirátory, masky, zjednodušené plicní ventilátory či aktivní dýchací přístroje, které využívají větráčky ze sedadel pick-upu F-150. V některých případech i díky technologiím české firmy Prusa Research.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ford na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků