Hlavní obsah
 

Elektrický Hummer má být světově první supertruck. Premiéra se blíží

Znovuzrození legendárního Hummeru ve formě elektromobilu přijde už letos na podzim, slibuje upoutávkové video. Nejpodstatnější v něm jsou dvě siluety chystaných vozů. Výroba má začít na podzim 2021.

 
Elektrický Hummer má být světově první supertruck. Premiéra se blíží

První pohledy na tvary Hummeru naznačují, že se bude stále jednat o robustní, ostře řezaný automobil. Vpředu se nachází šestidílná mřížka, která odkazuje na původní Hummer. V interiéru se naopak řidič má cítit trochu jako v kosmické lodi. Má být totiž obklopen řadou hi-tech vymožeností a velkými displeji. Vůz by měl mít i odnímatelné střešní panely pro maximální požitek z jízdy.

Podle posledních zpráv bude mít elektrický Hummer v útrobách elektromotory s celkovým výkonem až 1000 koňských sil a rychlosti 100 km/h tak dosáhne za neuvěřitelné 3 sekundy. GMC uvádí, že bude schopný úžasných věcí jak na silnici, tak v terénu. Jeho hlavním soupeřem bude patrně elektrický pickup Tesla Cybertruck. Oba by na trh měli dorazit přibližně ve stejnou dobu.

Hummer EV se pochlubí novým systémem baterií s názvem Ultium, které podporují různou kapacitu, a to ve škále od 50 do 200 kWh. Zároveň je možné je nabíjet stejnosměrným proudem až do výkonu 350 kilowattů.

GMC má v plánu elektrický Hummer představit pomocí online živého přenosu, protože jakékoli veřejné akce v tuto chvíli nepřicházejí v úvahu. I tak se dá ale očekávat velká show, protože GMC se nechalo slyšet, že využije i systémy virtuální reality.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hummer na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků