Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Vymoženost moderní doby, která urychluje vztahy

Moderní technologie se promítají do všech aspektů lidského života, a to i do vztahů. Online aplikace jsou stále běžnější součástí seznamování. Kromě toho, že nabízejí mnohdy více možností, jak někoho poznat, a často i šetří čas, kterého se nedostává, rovněž vztahy jako takové urychlují, vyplynulo z nedávné studie.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Vymoženost moderní doby, která urychluje vztahy

Jedna z nejnovějších anket například zjistila, že již po pouhých 30 sekundách videohovoru jsou lidé schopni zjistit, zda je s potenciálním protějškem může něco spojovat.

Online seznamování je populární již delší dobu, rozsáhlá izolace mnohých lidí na počátku roku jeho oblibu ale ještě zvýšila - o více než třetinu (36 procent). Šest z deseti dotazovaných lidí v rámci průzkumu uvedlo, že nová forma „online rande” je pro ně navíc velmi pohodlná.

„Může se zdát poměrně děsivé, že má člověk průměrně jen půl minuty na to, aby udělal na druhého dojem. V této nové digitální seznamovací době je tak třeba projevit trochu více úsilí a představivosti, abyste někoho zaujali. A právě to jsou kvality, na kterých záleží,” popisuje pro server Independent vztahová koučka Alix Foxová.

Podobné formy seznamování navíc vztahy jako takové urychlují, tvrdí studie. Zatímco při osobním seznámení trvá rande v průměru 86 minut, to „počítačové” jen necelých 60 minut. A rovněž je levnější, jak mnozí dodávají. V průměru díky online seznamování adepti ušetří něco málo přes 500 korun.

Ovšem i online seznamování a randění má podle odborníků svou „etiketu”. Chcete-li na někoho udělat opravdu dobrý dojem a udržet si ho, je třeba dbát nejen na správnou řeč těla. Škody může napáchat například i špatné připojení, případně neustálé vypínání kamery, pokud nechcete, aby dotyčný něco viděl. Randícím faux pas je rovněž tak hlasité stravování u počítače.

Jak ale dodává Alix Foxová, s „trochou praxe a vytříbenosti lze i online formou navázat smysluplný, hodnotný a trvalý vztah”.

Anketa
Vyzkoušeli jste někdy online seznamku?
Ano, ale jen z legrace
6.1 %
Ano, ale nic vážného z toho nebylo
20 %
Ano, a navázal/a jsem trvalý vztah
23.2 %
Ne, ale chci to zkusit
5.3 %
Ne, a ani mě to neláká
45.4 %
Celkem hlasovalo 1453 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků