Hlavní obsah
 

Splnila si sen a otevřela vlastní kavárnu. Kvůli druhému lockdownu teď ale bojuje o přežití

Bývalá zdravotní sestra Jitka Baťková se odhodlala ke splnění si celoživotního snu v té nejhorší možné době. Čtrnáct dní po otevření kavárny přišel první lockdown a kavárna tak byla nucená přejít na provoz přes výdejové okýnko ještě předtím, než si stačila vytvořit stálou klientelu. Přesto vše zvládla a následující měsíce se radovala z nových zákazníků. Bohužel nastal druhý lockdown a kavárna paní Jitky bojuje o přežití.

 
Splnila si sen a otevřela vlastní kavárnu. Kvůli druhému lockdownu teď ale bojuje o přežití

Říčanská kavárna KOMÍN_cafe tedy i nyní prodává jako ostatní stravovací podniky přes výdejové okénko. Tržby se ale propadly o 75 % a vzhledem k tomu, že měla zatím otevřeno jen pár měsíců, chybí i rezervy, které by jim pomohly situaci lépe zvládat.

„Celý život jsem pracovala ve zdravotnictví, ale mým velkým snem bylo mít vlastní kavárnu. Stejně jak tomu bylo u mé babičky, která moc ráda vařila a pekla. Ta tu svou hospůdku ale nikdy neotevřela,” vypráví Novinkám Baťková s tím, že její rodina ji od nápadu otevřít si vlastní podnik spíše odrazovala.

Kolem prázdného prostoru v Říčanech ale chodila tak dlouho, až v okamžiku skončení smlouvy s říčanskou nemocnicí, kde do té doby pracovala, sebrala odvahu a prostor si pronajala. Na otevření kavárny pak padla většina rodinných úspor.


Bývalá zdravotní sestra nabízí zákazníkům čerstvé domácí produkty.

Foto: Novinky

„Spolu s manželem jsme milovníky výběrové kávy. Udělali jsem si proto nejprve několik kurzů, abychom se ujistili, že vše zvládneme,“ vzpomíná paní Jitka.

Původně se připravovala na velký provoz, zákazníkům chtěla nabízet jen kvalitní domácí produkty z poctivých surovin. Zpočátku tak bylo v kavárně zaměstnaných deset brigádníků. Ty ale musela z většiny postupně propustit.

Aby mohla kavárna přežít, zapojila se do nové kampaně „Rozbalte to“. Ta vyzývá lidi k tomu, aby svou objednávkou podpořili své oblíbené podniky a to tím, že si u nich nakoupí jídlo, které si pak ”rozbalí” doma.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků